האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לעבוד בתעשיית המוזיקה? לא רק למוזיקאים

ניתן לומר כי כיום לימודי סאונד הם בגדר חובה על מנת להשתלב בתעשיית הסאונד. יש לציין כי לימודי סאונד מתאימים לא רק למוזיקאים או יוצרים אלא גם לאנשים בעלי כישורים טכניים וזיקה לתחום המוזיקה.

ינאי ספרני | 20-06-2019 09:53:06
תחום הסאונד עשה קפיצת מדרגה משמעותית בארץ ובעולם בשנים האחרונות, הן בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות בתחום והן בשל הביקוש ההולך וגובר לאנשי סאונד מקצועיים.

אחת הטעויות הנפוצות היא החשיבה שתחום הסאונד מוגבל והיצע העבודות בארץ נמוך אך חשוב להדגיש שמגוון העבודות המוצעות לאנשי סאונד היא רחבה ומכילה מגוון תפקידים ומקצועות שבהם ניתן להשתלב ולפתח קרירה לחיים. למעשה היכן שאנו שומעים משהו ישנם למעשה כמה אנשים שעבדו מאחורי עניין זה וגרמו לזה לקרות.

לדוגמא - מוזיקה בבית קפה המשדר רדיו, זה נשמע פשוט אך על מנת שאתה תהנה משידור רדיו יש לפחות 4 אנשים שעובדים ועבדו על כך:
1. מפיק מוזיקלי שהפיק את השיר באולפן ביחד עם טכנאי הקלטות.
2. טכנאי מאסטרינג שהכין את השיר לתפוצה.
3. חברת התקנה אשר התקינה את המערכת אודיו בבית הקפה בשלבי הבנייה.
4. בקר שידור רדיו אשר מבצע כרגע את התוכנית בLIVE.

יש לציין כי עבודה בתחום הסאונד לא מתאימה רק למוזיקאים או יוצרים אלא גם לאנשים בעלי כישורים טכניים.

בין העבודות הנחשקות בתחום אשר אינם מיועדים אך ורק למוזיקאים ניתן למצוא עבודות כגון: הגברת מופעים, טכנאות שידור רדיו, עיצוב פסי קול לסרטים, יועצי אקוסטיקה, הקלטות אולפן, טכנאי מאסטרינג , הקלטות אולפן בתעשיית המוזיקה, מפיקים מוזקאלים, כל אלה נחשבות לנחשקות ביותר וגוררת גם פרסום והתחכוכת עם מיטב האומנים.

אנשים בעלי ראש טכני יוכלו להשתלב ולעבוד בתחום היעוץ וההתקנות סאונד לאולמות וגני אירועים למלונות בתי קולנוע ומבנים ציבוריים ועוד. 

לימודים במכללת סאונד


בעצם ניתן להגיד שכל בניין אשר מחזיק במערכת סאונד תחילה זקוק ליועץ סאונד, ומכיוון שרוב הגופים הללו ירצו להעסיק איש סאונד איכותי בעל ניסיון ומוניטין, מומלץ מאד ללמוד את התחום באופן רציני ומעמיק בבית ספר וותיק ומנוסה היודע להעניק את הידע, הכלים ותעודה ממשלתית מוכרת.

חשוב להדגיש כי עקב ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות בתחום הסיכוי למציאת עבודה ולהשתלב בתחום הינה גבוהה לאנשים בעלי ידע נרחב ושליטה טכנולוגית לכל מה שקשור לתפעול המערכות.

אין כל ספק כי הרמה של כל יצירה מוזיקלית תלויה באיכות הסאונד שלה. הטכניקות, הידע והכלים הנדרשים על מנת ליצור סאונד איכותי (הן באולפן הקלטות מאובזר ומשוכלל והן באולפן הביתי), הם בהחלט משהו שניתן ללמוד אותו וברמה גבוהה. כמובן שבאינטרנט ניתן למצוא המון ידע אך רוב האנשים המנסים דרך זאת הולכים לאיבוד ועלולים להתייאש לפני שמגיעים לתוצאות גבוהות. כמובן שלא נשכח שרוב האנשים אינם מצליחים להגיע לתוצאות גבוהות ללא מסגרת וליווי אישי של המרצים המנוסים/ קימיים מס מוסדות המצעים מגוון קורסים מקוצרים בנושאים שונים כגון: קיובייס, מוזיקה אלקטרונית ויצירה ממוחשבת אך חשוב לזכור כי קורסי סאונד מסוג זה אינם מכסים את כל תחום הנדסת הקול ולעולם לא תוכלו לבנות מקצוע בדרך זו.  הדרך הטובה ביותר היא להשתלב  בתוך מסגרת שבה טכניקה ויצרתיות נפגשים. מערכת  שבה יש תהליך של הטמעת ידע וצבירת נסיון, מערכת וותיקה בהוראה אשר מפעילה  מערכת לימודים  המביאה את הבוגרים להצטיינות בתחומם. תוך מתן דגש על התנסות מעשית, לצד לימוד תיאורטי. 

לימודים במכללת סאונד


במדינת ישראל תואר הנדסאי קול המוענק ע"י מה"ט הינו התואר הגבוה ביותר במדינת ישראל. ניתן ללמוד לתואר זה במרכז ת"א במכללת "סאונד" בניהול של יואב גרא. "סאונד" ממוקם בלב תל-אביב, ("היכן שכל הדברים קורים…".) קירבת בית הספר למרכזי אולפנים הגדולים נותנת לתלמידים הזדמנות לגעת בחומרים אמיתיים, אותנטים,ללמוד ולהתחכך במיטב האנשים בתחום. 
מכללת "סאונד" הינה הגורם המקצועי היחיד בנושא הכשרת מעצבי סאונד מאז 1983. מעל 5000 תלמידים למדו עד כה בבית הספר וחלקם הגדול עובדים כיום בתחום ברחבי הארץ ובעולם. כגון: דוגמאות בוגרים וסטודנטים. לרשות התלמידים עומדים כיתות לימוד ועשרות אולפנים, המצוידים באמצעים טכנולוגים מהמעודכנים שבעולם. המקום שוקק פעילות ענפה ואוירה סטודנטיאלית תוססת בכל שעות היום. באותו המיתחם פועל גם בית ספר "קמרה אובסקורה" המפעיל מסלול הנדסאי קולנוע וטלוויזיה...לדבר טיפה על השיתוף ועל הקולנוע. 

ניתן לומר כי כיום לימודי סאונד הם בגדר חובה על מנת להשתלב בתעשיית הסאונד. יש לציין כי לימודי סאונד מתאימים לא רק למוזיקאים או יוצרים אלא גם לאנשים בעלי כישורים טכניים וזיקה לתחום המוזיקה.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים