האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פירוש המספרים כבסיס להבנת אופי האדם

פירוש המספרים כאן הוא הבסיס להבנת אופי האדם והפירושים המובאים כאן תקפים ברמה כללית כמו למשל ביום הלידה, מספר החודש, שנת הלידה בצמצום, השם הפרטי או בכל מקום בו נמצא אותו המספר.

ענבל לוי | 16-06-2019 12:45:33
"תגידי יש מספרים טובים יותר מהאחרים?"
"שמעתי שיש מספרים שאין להם מזל, זה נכון?"
"איזה מספר נחשב הכי טוב?" 
את השאלות האלו אני שומעת בלי סוף,
במילים כאלו ואחרות, מאנשים רבים שחוששים
שהמספרים שמסתתרים מאחורי תאריך הלידה והשם שלהם, לא ממש מוצלחים -
וכאן, אני רוצה לעשות סדר בעניין.  
נתחיל בהבהרה, שבטח תפתיע את חלקכם:
אין דבר כזה מספר לא טוב!  
כל מספר מכיל בתוכו גם את התכונות הטובות וגם את התכונות הפחות טובות,
גם את החוזקות אבל גם את החולשות,
ואין דבר כזה מספר שהוא כולו רע, או מספר שהוא כולו טוב,
מספר עם מזל ומספר בלי מזל.

פירוש המספרים כאן הוא הבסיס להבנת אופי האדם והפירושים המובאים כאן תקפים ברמה כללית כמו למשל ביום הלידה, מספר החודש, שנת הלידה בצמצום, השם הפרטי או בכל מקום בו נמצא אותו המספר.

ענבל לוי

מספר 1: סמלו הוא נקודה. נקודה היא מבודדת וממנה נוצר לאחר מכן הקו. זהו מספר האלוהים, המספר הזכרי הראשון במעלה, מספר זה מסמל עצמאות. הוא מייצג תכונות של אינדיבידואליות ואידיאליזם, נטייה להתחיל התחלות חדשות וחשיבה אנליטית. הוא מאפיין אנשים בעלי כוח רצון, ייחודיים, בעלי כושר המצאה, חלוציות, מקוריות והחלטיות. הם אמיצים, עצמאיים, בעל ידע נרחב, בעלי דעה ברורה ותמיד בשליטה על עצמם. יש להם צורך לפעול באופן עצמאי. זהו מספר דומיננטי המעניק ביטחון עצמי רב, בגרות ובדידות. אלו אנשים שלא אוהבים לקבל הוראות. הם אנליטיים. כמו כן הם מעשיים ופעילים, עליהם להיזהר משעמום ולהיות בחברת אנשים יוצרים ופעילים. להישגיהם יגיעו בכוחות עצמם ועליהם להיות יזמים ומנהיגים ולהשקיע מאמצים להתקדם כי לא יעשו זאת עבורם. הם דבקים במטרה ועל ידי כך מגיעים לעמדות כוח וסמכות, שם הם נערצים ועיני הכול נשואות אליהם. כשתכונות אלו באות לידי ביטוי בצורה חיובית, מספרי ה-1 מצליחים מאוד בחייהם, דינמיים ומסוגלים לסבול קשיים. ברגע שבחרו תוכנית פעולה, לא ניתן יהיה להסיטם ממנה. נוכחות רבה של מס' 1 במפה תראה על יכולת מועטה לשיתוף פעולה ונטייה להיות מבודד יותר.  

בשלילי: לעתים זהו מספר האנוכיות והעריצות. במקרה כזה האדם יהיה שתלטן, תוקפני, יהיר, "יודע הכול", עקשן, חסר מעש, מופנם, רודן, רברבן, עקשן, נמהר, רכושן, הססן, אגרסיבי, חסר מקוריות ויצירתיות, עצל וחסר ביטחון עצמי. 

מספר 2: ביום השני לבריאה הבדיל ה' בין מים למים ובגלל ההפרדה המספר 2 מסמל ניגודיות וגם דואליות. הספרה 2 מסומלת על ידי הירח שמשתנה כל הזמן וגם ה-2 כמוהו. 
כאשר המספר 2 מופיע הוא מסמל אדם שקט, ביישן, נאמן, שלו ונוטה להרמוניה, יש בו איזון. זהו אדם המתחשב בזולת, נוח לבריות, צנוע, כנה, בעל חושים אומנותיים, דייקן, חכם, בעל חוש קצב ועיתוי, בעל קסם אישי, חן ואצילות. יש לו שיקול דעת. יש בו נשיות ורצון בזוגיות. גם רצון לגשר בין הרוח לחומר, בין הקרקע לשמיים, בין המעשיות והפרקטיות לפסיביות ולעצלות. הוא מגשר ומפשר בין אנשים. יש בו הגות, רצון להגיע לשיא השלמות גם בפיזיות וגם ברוחניות, יש בו פיצול כל הזמן. דיפלומטיות, רגישות גבוהה, אהבה ליופי, אינטואיציות חזקות וראיית הנסתר. הנשים נשיות מאוד והגברים רגישים, אך גם אינם מאבדים עשתונות במצבים סבוכים.  הם יודעים לפתור בעיות של אחרים. נוכחות רבה של מספר 2 במפה תראה על צורך לטפל באנשים ועל יכולת מיסטית גבוהה. הם לא בזבזנים, הורים מסורים, ויהיו הראשונים לפיוס לאחר מריבה. מספר 2 מסמל גם נשיות, הורות, רגשנות, כניעות ועדינות. 

בצד השלילי יש לעיתים עצבנות, חוסר סבלנות, תלות וקושי בשיתוף פעולה. יש לו נטייה לחוסר ביטחון עצמי ולפאסיביות (מדבר יותר משעושה...). יש גם קושי בהתמודדות עם קשיים ונטייה למחלות עקב עומס רגשי. יש נטייה להתלונן ולחפש דמות נשית לשים עליה כתף. בשלילי יש נטייה לדיכאונות, או ערמומיות, הססנות וחוסר החלטיות, חוסר טאקט, חוסר כבוד עצמי, מוחצנות, כובד תנועה וביישנות, חוסר רגישות, קיצוניות  בדעות ובמעשים וטרדנות. הם מעוררי מהומות, מבזבזים זמן, נוטים לפירוט יתר, מתבודדים, אנשי ריב ומדון, ממוקדים בעצמם, דאגנים, נתונים למצבי רוח, יוצאים מכליהם בקלות, ובמקרים קיצוניים הופכים לשתלטנים. 


מספר 3: 3 מגיע ממשולש שהוא בעל צורה דו ממדית של שטח. מספר טיפולוגי בתורה - מספר של אינטואיציה טובה, צמיחה, פריון, שמחת חיים, אופטימיות, חוש הומור, כישרון, בריאות, דמיון רב, הצלחה, יכולת ספרותית, כישרונות בתחום השפה והדיבור, תסיסה, חוסר דאגה או מעצורים. ילדותיות, יכולת להיות ה"בדרן", ריגושים גבוהים, הנאה מהדרך ופחות מהתוצאה, הם ניזונים מאנרגיות של הסובבים אותם ובעלי יכולת יצירתית טובה מאוד. יש לכוון אותם לממש את היצירתיות. מספר זה נותן הצלה והגנה מפני מצבים קשים ונחשב למס מזלי. בדקה ה-90 הדברים בדרך כלל מסתדרים לו...  נטייה לחיות את ה"כאן ועכשיו", אהבה גדולה לילדים. דרך חשיבתו אמוציונלית. 

בצד השלילי: משתעמם מהר, פטפטן, בעל קושי להשלים דברים שהתחיל, מתפזר, בעל מצבי רוח, ציני, חסר דמיון, ביישן, חסר ביטחון עצמי, פסימי, בעל קושי לסלוח, היעדר כוח כיוון וניהול, נטייה לבלבול וחיפוש עד גיל מאוחר כי יש לו נטייה לנאיביות ולהתפשט ולהתאים את עצמו לסובבים אותו. אין לו עמוד שדרה משל עצמו. 

מספר 4: מסמל את הנפח (3 ממדים לאחר המשולש הדו ממדי). המזל לא בא לו בקלות, לעיתים הוא מחושב ורציני מדי. הוא שיטתי ויסודי, דקדקן בפרטים, מעשי, מאופק, יציב, בעל שכל ישר, "ביצועיסט של היקום". הוא אוהב שגרה ומסגרות, שמרן, אפשרי שיהיו מגורים בבית-קרקע. מספר 4 מסמל אבהות, דאגנות, שירות לזולת, אחריות, מסירות ונאמנות. השפעה דומיננטית לאבא ולגברים אחרים בסביבתו. סיסמתו היא "החיים זה לא פיקניק", וגם "באנו לעבוד". הגברים קנאים לנשותיהן. עליו לטפח הערכה עצמית וכבוד עצמי בתוכו פנימה, לוותר על מצבי שליטה ולהכניס קלילות לחייו. נטייה להיות מדיום (יודע דברים מגלגולים קודמים ללא יכולת הסבר). הרוחניות תתבטא באופן מעשי כעזרה לאנשים. 

בצד השלילי: בעל משמעת נוקשה וקפדנית, עצלן, חלש, לא מהימן, דאגן, רציני יתר על המידה, עיקש, רשלן וחסר יכולת התמדה. ביקורתי, בעל נטייה לרצות את הסביבה.

מספר 5: הספרה 5 מסמלת את 5 חושים. זהו אדם שאוהב להתבלט, הוא בעל קסם אישי, כושר ביטוי ושכנוע, יודע לפתור בעיות באופן מילולי. הוא חושב מהשכל ומבקש ליצור אפשרויות חדשות על הקיים. מתאימים לו תחומי תקשורת, פרסום, שיווק ומכירה, מחשבים, חו"ל. הוא איש יחסי החוץ ב"מפעל" של העולם. הוא נועד לעשות שינויים - הוא הגיוני, עצמאי, מהיר תפיסה, יוזם, כריזמטי ושכלתן. הוא חסר מנוחה נפשית, רוצה הכול ועכשיו. הוא מקבל את הכוח שלו מהחברה וחייב להיות בחברה. הוא זקוק לריגושים, אוהב טיולים, אוהב דעת וסקרן. נסיעות, ספורט ותנועה מומלצים. הוא זקוק למסגרת יציבה שתעניק לו עניין, מרחב ותחושת ביטחון. התחום המיני דומיננטי אצלו, הוא מיני וחושני. 

בצד השלילי: חוסר ביטחון פנימי (נסתר), אפשרות להרס עצמי על ידי אוכל, שתיה, אלכוהול, (התמכרויות למיניהן). אם לא מממש את עצמו. שעמום ושגרה אינם טובים לו. יש לו קושי בהתמדה -  ברגע שמאבד מסקרנותו הוא מפסיק את מה שעושה. האתגר של 5 הוא להיות רגוע נפשית ולחיות בשגרה. יש לו קושי לדייק בפרטים הקטנים.

מספר 6: מסמל את השלמות כמו במגן דוד. הבריאה הושלמה ב-6  ימים. יש בו מתינות והרמוניה והמשפחה היא בראש סדר העדיפויות. הוא אוהב טבע, יופי ואמנות. מתאימים לו שירות מקצועי לזולת, עבודה בעסק משפחתי או מתוך הבית, גן ילדים, אמנות ויופי, עבודה סוציאלית. אפשרי לעבוד טוב בצוות. הוא פגיע לביקורת וזקוק למשוב על מעשיו (כמו 2). יש לו נטייה לפתור בעיות לכולם וחייב לממש הקמת בית ומסגרת משפחתית. הוא אחראי, פעיל, יוזם, עקשן, מתלהב ורגשן. רגשותיו משפיעים עליו בכל תחומי החיים ולכן גברים עם מספרי 6 מרובים  צריכים לקבל רגש רב בבית אחרת יחפשו בחוץ. 

בצד השלילי: קנאי, מתקשה להחליט, חשדן, חונק מדאגה, מתערב בענייני הזולת, יש בו הקרבה עצמית, חוסר איזון, נטייה לנקמנות ולשתלטנות.

מספר 7: 7 הברכות, 7 הקפות, מספר טיפולוגי בתורה. יש לו יכולות שכליות גבוהות ונטייה ללימודים גבוהים בתחום המדע או הרוחניות. הוא רוחני ומטפל ומדריך "בנשמתו". בעל קסם אישי, אינטואיציה גבוהה ויצירתיות. החשיבה שלו ייחודית. הוא בעל יכולת אבחנה, ממציא, הוגה דעות, נבון ושכלתן. הוא אוהב טבע וזקוק להטעין כוחותיו בהיותו לבד. הוא נאמן, רודף שלמות ושוחר צדק. במסגרת המשפחתית הוא יוצר תלות וזקוק לחיזוקים. הגישה שלו לחיים שמרנית. רצוי שישתייך למסגרת שתעודד אצלו פיתוח חשיבה עצמאית וייחודית ולא ינסה לרצות את סביבתו. 

בצד השלילי: הוא חלש ותלותי, פחות מעשי (תלוי איזה מספרים נוספים יש לו במפה). שונא לאבד שליטה ולכן חרד וחייב לדעת את כל הפרטים. העולם לעיתים נראה לו קשה מדי. לעיתים דרך החשיבה שלו מובנת לאחרים. בתקופות קשות נוטה לברוח מהמציאות על ידי עבודה קשה או התמכרויות. הוא עצלן, חי באשליות, שתקן, עוקצני, חשדן, מדחיק. יש לו נטייה להיעדר ביטחון עצמי, מזג רע, חוסר אמון בעצמו ובזולת, דיכאון או אפתיה, קושי בהתמודדות, מופנמות יתר. עליו לא לפחד מכישלון.  

מספר 8: המספר 8 מסמל כוח, סמכויות, חומר, עצמאות, ניהול וארגון. אינטליגנציה גבוהה וחשיבה בוגרת של החיים כבר מגיל צעיר. הוא נמרץ, בעל יכולת אבחנה, ויכולת ניהול והשגחה. הוא שאפתן, מנהיג באופיו, דומיננטי ומתאים להיות במקומות של כספים ו/או חוקים (משטרה, בתי חולים, בתי סוהר, בנקים, בתי משפט). יכול להיות גם חומרי וגם ייעוצי - יכול לעסוק בכל דבר. יש לו כישרון ייחודי לעסקים. הוא יכול להקים פרויקטים גדולים מתוך התלהבות ואמונה בעצמו. הוא מאמין בעבודה קשה ולאורך זמן שתניב את הפירות. סיסמתו היא "העבודה היא חיינו" ו"בשביל כבוד צריך לעבוד". יש לו יכולת ללמוד מניסיון חייו.  הוא זקוק לחופש פעולה ויש לו קושי להתפשר. הוא נהנתן ורכושני ואוהב לשתף את אהוביו בהישגיו הכלכליים. אוהב להעניק, לפנק ולהרשים אחרים. הוא משפחתי ושמרן ביחס שלו לתא המשפחתי. חייב להיות בתנועה. היפה הוא שככול שמתבגר נראה צעיר יותר חזותית.

בצד השלילי: נהנתן, יוצר מלחמות סביבו, דרמטי, לוקח כל דבר ללב. יכול להתפזר. יש עליות וירידות חדות בחייו. הוא מוקף אנשים אך למרות זאת יכול להרגיש לבד. קשיים בחייו יכולים להתרחש מקושי בצורת התנהגות של גבר במשפחה (אבא, אח, בן) או מתוך אופיו הבלתי מתפשר והדומיננטי. דורך על אנשים בדרך להשגת מטרותיו.

מספר 9: 9 ירחי לידה שבסופם יוצאת הנשמה בגוף פיזי וייעודם נתינה אוניברסלית לכולם וחינוך לדרך חיים נכונה. יש בו אהבה, חמלה ושאיפה לצדק. הוא מצטנע ורוחני. בעל נטיות להיות אומן או סופר. הוא ניחן באישיות כריזמטית ועושה שימוש בפה להעברת מסרים והכוונת אנשים לדרך חיים נכונה. יש לו יכולת אינטואיטיבית גבוהה מאוד, ונטייה להפנים רגשותיו ולהיראות "קר ומיושב" למרות שבתוכו הרגשות עמוקים וסוערים. אפשרות להיות מנהל בעל השפעה וסמכויות. אידיאלים צריכים להנחות אותו. עליו להיות למען אנשים ולא רק לעצמו! יש לו מיניות גבוהה. 

בצד השלילי: שתקן, עצמאי בפעולה ובמחשבה. יוצר ניתוקים. מבחינה רגשית יוצר תלות באחרים. טיפוס חברתי יותר ממשפחתי, שואף לחופש, לנסיעות לחו"ל. הוא יהיר, רכושן, רשלן בעניינים פיננסים, חסר סלחנות, שוחר מלחמה, עוקצני, סופג המון עד שמתפרץ. יש לו אהבת יתר עצמית, מצבי רוח ודיכאונות. הגברים כוחניים או חזקים פיזית, בעלי מיניות גבוהה. 
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים