לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

הרבה מעבר להייטק

בזמן שיותר ויותר מקצועות עתידים להיעלם עם השתלטותם של רובוטים על שוק התעסוקה, דווקא המקצוע החם ביותר שצפוי ליהנות מהשינוי הטכנולוגי הוא מערכות מידע ניהוליות. אז מה זה בכלל מערכות מידע ניהוליות, ואיפה אתם נכנסים לתמונה? כל התשובות לפניכם
יורם לימודים | 10-06-2019 12:17:11
 סייבר, ביג דאטה ומכוניות אוטונומיות - העתיד כבר כאן. כדי שלא תישארו מאחור מציעה המכללה האקדמית אחוה תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות שייתן לכם את כל הכלים להיות מומחים בתחום הן מבחינה מקצועית והן מבחינה ניהולית.

עם ההתמקדות וההתמקצעות במגוון התחומים הנוגעים לעולם הטכנולוגיה המתקדם, נולדו מסלולי הכשרה המספקים מענה לביקוש שנוצר, כאשר העיקרי והפרקטי ביותר הוא התחום של ניהול מערכות מידע. מדובר בעולם רחב שמשפיע על היומיום שלנו הרבה יותר ממה שאנחנו מתארים לעצמנו.

ה-Harvard Business Review  הגדיר את תחום מערכות מידע בדגש על ניתוח נתוני העתק, כתחום יוקרתי, עתידי ובעל פוטנציאל התפתחות רחבת היקף. תאגידי הניו-מדיה גוגל, פייסבוק, טוויטר, וויז עוסקים באופן יומיומי באיסוף וניתוח נתונים, ומתבססות על ניתוח נתונים אלו בבניית מודלים ארגוניים ועסקיים. חברות טכנולוגיות דוגמת אינטל, חברות מתעשיות קלאסיות כמו טבע ובנק הפועלים, חברות מסחר כגון eBay, חברות סטארט-אפ רבות, וכן חברות קטנות ובינוניות מעוניינות גם הן לעשות שימוש בנתונים אשר בידן ובנתונים הנמצאים ברשת להגדלת נתח השוק שלהן, לשיפור ההתאמה האישית של מוצרים, ולשיפור שירות.

אילוסטרציה


אחת מההשפעות ניכרת בעיקר בעידן הווירטואלי בו אנחנו חיים. הרשתות החברתיות שבהן אנחנו משוטטים, המכשירים החכמים שכל אחד מאתנו מתקין בביתו והסמארטפונים שאי אפשר בלעדיהם - כולם ניזונים מהאינטרנט ומחוברים אליו. לכן, היום יותר מתמיד, כולנו חשופים למתקפות אישיות וארגוניות של האקרים שמאיימות על המרחב שלנו. מושגים כמו פישינג, ספופינג, IOT, DDOS עולים יותר ויותר לכותרות, ובניסיון למנוע את אותן מתקפות ולהגן על המידע שלנו יש צורך ממשי ללמוד את רזי הטכנולוגיה החכמה ולהתעדכן כל העת בחידושים השונים.

עוד בשורה שמתחילה לרקום עור וגידים בזכותה של הטכנולוגיה מגיעה מהכיוון שבו המציאות עולה על כל דמיון. בעוד שנים בודדות אתם תכנסו לרכב שלכם ולא תצטרכו לעשות כלום. מהפכת המכונית האוטונומית מתקדמת בקצב מסחרר ובתוך זמן קצר ישתנו חיינו ללא היכר. מהיום שבו המכונית הפרטית תוכל לנהוג במקומנו היא תחולל אין ספור שינויים באורח החיים שלנו, החל מחיסכון אדיר בכסף ובזמן ועד הצלת חיים של ממש.

במכללה האקדמית אחוה, הסטארט-אפ של האקדמיה, הבחינו בצורך להתאים את הלימודים האקדמיים לשוק העבודה המתקדם, כך שהסטודנטים לומדים תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות - המשלב בין לימודי מדעי המחשב ללימודי ניהול מערכות מידע. התכנית מתמקדת בפיתוח כישורים אנליטיים, יכולות טכנולוגיות, תכנות והבנה בתחומי מערכות מידע שיאפשרו לבוגרי התכנית לפתח מערכות מורכבות, לנהל ארגונים גדולים, לשלוט במידע שלהם, לפתח תוכנות ואלגוריתמים ולמלא תפקיד קריטי בכל ארגון או חברת הייטק. בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב בשוק מתפתח ובמקצועות נדרשים וייחודיים בעלי יכולת השתכרות גבוהה.

מתוך רצון לשרוד ולפעול במציאות של כמויות מידע בסדר גודל בלתי נתפס, במהלך התואר הסטודנט ילמד וייחשף למספר כלים שמאפשרים ניהול ושמירה של נתוני העתק במטרה להפיק מהם תובנות ולהתמודד עם בעיות ארגוניות שלא היינו מסוגלים להתמודד איתן בעבר.

בנוסף, הלימודים מעניקים כישורי אפיון מערכות לצד יכולות ניהוליות, במטרה לתת לבוגרים את כל הכלים לנהל צוותים ופרויקטים מורכבים. דגש מיוחד מושם על היכרות עם העולם הדינמי והאתגרי של מערכותWeb , מערכות לאבטחת הסייבר ולעיבוד נתוני עתק (Big Data).

כמו כן, במסגרת הלימודים ניתן להתמחות גם בתחומי בדיקות התוכנה (quality assurance - QA) מהמקצועות הוותיקים בהיי-טק; בשפות תכנות מתקדמות ושפות תכנות באינטרנט; ב-WIX מהפלטפורמות הבולטות ביותר בתחום בניית האתרים; וכן, לימודי ERP (Enterprise resource planning) שיאפשרו קבלת תעודה בנוסף לתואר. מדובר במערכת לתכנון משאבי הארגון המשמשת לעיבוד נתונים מנהלי ומטפלת בכל צורכי המשתמשים בחברה, וכיום אין כמעט חברה שלא משתמשת בשירותיה. גישת ה-ERP מאחדת את כלל מערכות המידע של הארגון למערכת אחת ומאפשרת שימוש במידע משותף באופן אינטגרטיבי ובעל ממשק אחיד לכל אורך ורוחב הארגון, כך שהמידע זורם מהשטח ועד למקבלי ההחלטות. השילוב נועד להעניק לבוגרים ראייה רחבה ולאפשר להם לתת מענה מקצועי טוב יותר לצורכי הארגון שיעסיק אותם.

צילום - שלומי אבוטבול


הלימודים מתקיימים בשני מסלולים: מתכונת ערב המותאמת לאנשים עובדים, ומתכונת בוקר הכוללת שלושה ימי לימוד בשבוע, והתכנית מתמקדת בפיתוח כישורים אנליטיים, הבנה טכנולוגית עמוקה, יכולות תכנות והיכרות מקיפה עם תחומי מערכות המידע, שיאפשרו לבוגרים לפתח מערכות מורכבות ולהשתלב במגוון תפקידים בתעשייה בהם, ניתוח מערכות, פיתוח תוכנה, מתכנתים, בודקי תוכנה, מפתחי אתרי אינטרנט, עיצוב מוצר, שיווק, בקרת איכות, הטמעת מערכות ושיפור התהליכים הארגוניים והכלכליים בעסק באמצעות שכלול מערכות המידע.
בעידן שבו למידע יש ערך אינטגראלי ומשמעותי בכל תחום בחיינו, אין ספק כי החיבור בין ידע ניהולי לידע במערכות מידע הוא החיבור המנצח.

לקבלת פרטים על התואר במערכות מידע ניהוליות, מוזמנים
להגיע ליום הפתוח שיתקיים במכללה האקדמית אחוה ב-19.6.19 בנושא סייבר, משחקי ריגול
וביג דאטה . לפרטים נוספים


כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים