האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כל מה שצריך לדעת על לימודי חשבונאות

שוק ראיית החשבון עבר תמורות משמעותיות בשנים האחרונות. החידושים הטכנולוגיים, המעבר לתקינה החשבונאית, התפתחות הכלכלה הגלובלית, הסחר הבינלאומי ועוד. קראו את כל מה שחשוב לדעת על התואר

תוכן שיווקי | 25-11-2018 12:11:09
לפני הכל חשוב להבין – למה לימודי חשבונאות? 
שוק ראיית החשבון עבר תמורות משמעותיות בשנים האחרונות. החידושים הטכנולוגיים, המעבר לתקינה החשבונאית, התפתחות הכלכלה הגלובלית והסחר הבינלאומי, החקיקה בתחום הממשל התאגידי – כל אלה ועוד הפכו את מקצוע רואה החשבון למבוקש מתמיד, והרחיבו משמעותית את הדרישה לבעלי תפקידים שיש להם השכלה וידע נרחב בתחום ניהול כספים וחשבונאות. בהתאם לכך, לימודי חשבונאות מספקים כלי רב עוצמה לפיתוח קריירה מצליחה בתפקידים מאתגרים ורווחיים. 

תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסדות הלימוד
לימודי חשבונאות מאופיינים ברף קבלה גבוה, בעיקר כשמדובר באוניברסיטאות, שם נדרש ציון פסיכומטרי שמתקרב ל-700 נקודות וממוצע בגרות גבוה. במכללות הפרטיות הרף גמיש יותר אם כי יש הקפדה רבה על ציוני הבגרות. בחלק מהמוסדות ניתן להתקבל אוטומטית עם ציון פסיכומטרי 600 ומעלה, ובחלק קטן המועמדים אף לא נדרשים לעבור את המבחן הפסיכומטרי.  

כמה זמן צריך ללמוד ולהתמחות – בואו נעשה חשבון
לימודי התואר לחשבונאות נמשכים 3 שנים + שנת השלמה רביעית. בוגרים שסיימו את 4 שנות הלימוד במלואן זוכים לפטור של 13 מתוך 15 בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון.  בתום הלימודים יש לעשות התמחות בת שנתיים במשרד רואי חשבון שמוכר ע"י מועצת רואי החשבון. ההתמחות וההצלחה במבחני המועצה הם שני תנאים מרכזיים לקבלת תעודת רואה חשבון בהתאם לדרישות חוק רואי החשבון. מדובר בסך הכל במסלול של 6 שנות הכשרה. ניתן לקצר את משך הלימודים ע"י ויתור על שנת ההשלמה, אך אז יש לעבור 5 בחינות במקום שתיים. אפשרות נוספת היא לבצע שנת התמחות אחת תוך כדי שנת ההשלמה.   


מה כוללים לימודי חשבונאות? 
המהפכה בעולם החשבונאות והביקורת הולידה חשבונאות חדשנית ומאתגרת שתובעת הבנה מעמיקה בקשת רחבה של תחומים כגון: כלכלה, מערכות מידע, מימון, משפט, ממשל תאגידי ואתיקה. הדבר בא לידי ביטוי בתכניות לימודי חשבונאות הכוללות מגוון קורסים בנושאים השונים. הלימודים מציידים את הסטודנטים בארגז כלים פרקטי ובידע נרחב בכל העקרונות והנחות היסוד של החשבונאות, ובתחומי ביקורת, מיסוי וכלכלה, לצד קורסים במשפט, יישומי מחשב, מערכות מידע ועוד. 

אפשרויות תעסוקה מבטיחות בסיום הלימודים 
בשוק העבודה יש ביקוש רב לרואי חשבון, שכן בכל עסק ומוסד מתקיימת פעילות חשבונאית. אפשרויות התעסוקה המגוונות מציעות לרואי חשבון השתלבות בתפקידים שונים ששכרם בצידם: מבקרים, יועצים כלכליים, מומחי מס, חשבים, גזברים, מנהלי כספים, מנהלי ביטוח, בנקאים בכירים, אנליסטים ועוד. לאור ההתפתחויות והחידושים בתחום, מקצוע רואה החשבון   עבר מתיחת פנים ושינה תדמית מהפאזה של פקיד אפרורי למעמד של אדם מוביל וחיוני לארגון, אשר מתפקד גם כיועץ עסקי וכלכלי וכמנהל סיכונים. לא בכדי מנכ"לים רבים העומדים בראש גופים מובילים במשק מגיעים מרקע של ראיית חשבון והינם בעלי השכלה פיננסית. 

X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי