האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ביה"ס התיכוני להנדסאים של אונ' ת"א ייסגר

מנהל מה"ט: "סגירת ביה"ס תפגע בתלמידים שלא יזכו למוסד ראוי ועשרות מורים שימצאו עצמם מפוטרים".

מערכת יורם פלוס | 27-02-2005 10:01:00

אוניברסיטה תל אביב נקלעה למשבר כספי של מאות מיליוני שקלים. הניסיון של האוניברסיטה לצמצם את הגירעון הביא להחלטה לסגירת בית הספר התיכוני להנדסאים. הקיצוץ בכסף וההחלטה לא לחדש את הרישום הינה "חוכמה על חלשים", כך אמר שלום בן משה מנהל מה"ט, (מועצת הנדסים טכנאים).

בית הספר היה לשם דבר בתחום הטכנולוגיה והמדעים, ונחשב לאחד
מ 3 המוסדות הטובים ביותר בארץ. התמחותו של בית הספר בהנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה ואדריכלות ועיצוב פנים. בית הספר להנדסאים הוקם על ידי אוניברסיטת ת"א בשנת 1962 והופעל בפיקוחה של האוניברסיטה ובתקצובו והכרתו של משרד החינוך.

מו"מ עם מוסדות לימוד יציל את העל תיכוני
בית הספר להנדסאים העל תיכוני נקלע אף הוא לקשיים אך נראה כי יצליח לשרוד וזאת לאחר ניהול של משא ומתן. הקשיים נוצרו בשל המשבר במשק, הצורך במתמחים במחשבים הצטמצם כתוצאה הביקוש ללימודי הנדסת קטן. התוצאה, כמות קטנה של תלמידים. סיבה נוספת, ההחלטה לסגור את בית הספר היה ניסיון להתחמק מהתמודדות עם המורים אשר שייכים לאוניברסיטה ומקבלים שכר גבוה יותר משאר המורים המלמדים במכללות אחרות כך הוסיף שלום בן משה.

בועדת החינוך של הכנסת שנערכה ב 16 לפברואר דנו בסגירת ההרשמה לבית הספר להנדסאים בת"א. מנכ"ל אוניברסיטת תל אביב, פרופ' גדעון לנגהולץ אמר "לאוניברסיטה בעיות כלכליות והיא לא רואה את בית הספר בראש סולם העדיפויות שלה, ביה"ס להנדסאים אינו החטיבה היחידה של אוניברסיטת ת"א העומדת בפני סגירה". לדבריו, בית הספר בגירעון של כשישה מיליון שקלים. למרות דרישת הוועדה, לנגהולץ סירב למסור נתונים מפורטים על הגירעון ועל הסיבות להיווצרותו.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים