האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איך סטודנטים יכולים לרכוש רכב?

סטודנטים יכולים לממן רכישת רכב באמצעות הלוואה מבנקים או חברות פרטיות. עם זאת, עליהם לבדוק ממי הכי משתלם לקנות את הרכב ולהשוות בין האלטרנטיבות שעל הפרק. הנה המדריך המלא

יורם לימודם | 28-05-2018 12:25:46
רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל ומהבחינה הזו אין הבדל בין חיילים משוחררים, סטודנטים, הורים לילדים ומבוגרים בגיל הזהב. התחבורה הציבורית בארץ לוקה בחסר והרכב הפרטי הוא הכלי היחיד שבעזרתו ניתן להגיע ממקום למקום. 

הבעיה היא שלפחות עבור סטודנטים עם תקציב מוגבל, מימון של רכב פרטי עלול להפוך למשימה בלתי אפשרית. הפתרון לסוגיה צריך להיות הכנה מוקפדת של שיעורי בית ובעיקר היכרות עם אפשרויות המימון והאופציות הקיימות.

הלוואות ומימון חיצוני: יתרונות וחסרונות של כל אפשרות

סטודנטים יכולים לרכוש רכב קודם כל באמצעות הלוואה. מימון של הבנק מאפשר לסטודנטים למצוא כמעט כל רכב שהם רוצים בתקציב הגיוני, בתנאי שיש להם מקור הכנסות יציב וחשבון עובר ושב מאוזן. היתרון של הלוואה מהבנק בא לידי ביטוי בתנאים נוחים, אך החיסרון הוא שרוב הסטודנטים נדרשים להעמיד ערבים ובטחונות.

עוד אפשרות לממן רכב היא באמצעות הלוואה מחברה פרטית. זה למעשה מסלול של מימון חוץ בנקאי, ובו היתרונות כוללים תהליך אישור מהיר לכל מטרה, היעדר צורך בהעמדת ערבים ובטחונות וחוסר השפעה על חשבון העובר ושב. מנגד, החיסרון הוא שבהלוואה חוץ בנקאית התנאים יהיו פחות אטרקטיביים והריביות גבוהות.

בתוך כך, יש להזכיר אפשרויות מימון של רכב חדש מהיבואן. יבואנים רשמיים בישראל מציעים מסלולי מימון מגוונים במטרה להגדיל את כמות הרוכשים והלקוחות. המימון מהיבואן מהווה בפני עצמו סוג של הלוואה חוץ בנקאית, אך כאן היתרון הוא התאמה ספציפית לעלות הרכב. חוץ מזה, מימון דרך היבואן מבטיח נסיעה על רכב חדש ואפשרות לבחור מבין מגוון דגמים, צבעים ורמות אבזור.

pexels.com

ממי כדאי לקנות את הרכב?

מלבד עניין המימון, שאלה לא פחות חשובה מבחינת סטודנטים צריכה להיות ממי קונים את הרכב. אפשרות אחת היא לרכוש רכב משומש מאדם פרטי וכך לחסוך לכל הפחות את ירידת הערך. בנוסף, סטודנטים עם סכום מתאים של כסף מזומן יכולים להתמקח מול אדם פרטי ולהשיג מחיר אטרקטיבי. זה יתרון משמעותי של רכישת רכב משומש ופקטור שעשוי להגשים עבור סטודנטים רבים את החלום. 

אפשרות שנייה היא לפנות לחברות השכרה וחברות ליסינג. כאן האופציה הכי אטרקטיבית היא רכב 0 ק"מ שנמכר באחוזים רבים מתחת למחירון. המשמעות של מסלול מן הסוג הזה היא שהרוכש נרשם כיד שנייה בסעיף הבעלים של הרישיון, אך בפועל אין לפניו אף בעלים שבאמת נסע והשתמש ברכב. רכב חדש עם 0 ק"מ מקנה לסטודנטים את תחושת הביטחון שהם מחפשים ומונע מהם לפחות לכמה שנים את הצורך בטיפולים במוסך ובהוצאות אחזקה. 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים