האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איך אתם הולכים לצפות במונדיאל בזמן הלימודים?

סטודנטים שמתרגשים לקראת גביע העולם בכדורגל צריכים כבר מעכשיו לחשוב איפה הם ייראו את המשחקים, איך להכין את הסלון וכמה זה יעלה. הנה כל הפרטים

יורם לימודים |
גביע העולם בכדורגל ייערך השנה ברוסיה והוא נמצא כבר ממש מעבר לפינה. משחק הפתיחה של המונדיאל בין המארחת לערב הסעודית יתקיים בתאריך 14.6 בשעה 18:00, בעוד כבר למחרת ייפגשו על כר הדשא פורטוגל וספרד. 

עוד משחקים מעניינים בשלבים המוקדמים יתרחשו בין ארגנטינה וקרואטיה, אנגליה ובלגיה וברזיל ושוויץ, בעוד החל משמינית הגמר אנחנו ככל הנראה ניצמד למסך בכל רגע נתון כי אפשר לדעת היכן ייפלו רגעי ההכרעה. 

השאלה המתבקשת היא מה סטודנטים אמורים לעשות עם ההתנגשות הצפויה בין ימי הלימודים לבין תאריכי השידורים והמשחקים של המונדיאל. המעריצים המושבעים צריכים כבר עכשיו להחליט על מה לוותר ולקבוע לעצמם סדר עדיפויות. כמו כן, כדאי להם לחשוב על הכנה כוללת של הבית וסביבת הצפייה שמתאימה להם.

בבית או בחוץ – איפה רואים הכי טוב?
דרך אחת לעשות זאת היא לעקוב רק אחרי משחקים של 2-3 נבחרות פייבוריטיות, או להחליט על זמני צפייה ספציפיים לפי ימי הלימודים ותאריכי הגשת העבודות. כאן היתרון שאת המשחקים הטובים רואים מההתחלה ועד הסוף, אך החיסרון הוא שמפספסים את ההפתעות הגדולות. 
דרך שנייה לצפות במשחקים במהלך הלימודים היא לשלב אותם עם בילויים מחוץ לבית. זו אופציה שרלוונטית רק עבור המשחקים שנערכים בשעה 21:00, כי סביר להניח שלא תשבו לבד בבר בשעות אחר הצהריים. היתרון הוא שאתם ממילא מבלים לאורך השבוע, אז למה לא לשלב את זה עם צפייה במשחק כדורגל אטרקטיבי?
לכל אחת מהאלטרנטיבות יש יתרונות וחסרונות אחרים ובכל מקרה סביר להניח שבשלבים המתקדמים של התחרות שום דבר כבר לא יצליח להפריד בינינו לבין המסך הקטן. בנוסף, אם כבר מחליטים לצפות צריך לדאוג לחוויה אולטימטיבית ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות.

pixabay.com

כך תרגישו במגרש
מונדיאל 2018 לא דומה לשום תחרות ספורטיבית אחרת שהתקיימה לאורך ההיסטוריה מבחינת אמצעי התקשורת וטכנולוגיות הצפייה שעומדים לרשותנו. בעוד גביע העולם הקודם התאפיין בהשקה ראשונית של טכנולוגיית ה-HD, כיום אנחנו כבר ברזולוציית K4 שבעזרתה אפשר להרגיש חלק בלתי נפרד מהנבחרות הכי טובות בעולם. התנאי היחיד הוא מסך תומך וכמובן חיבור לאינטרנט כדי להתעדכן בזמן אמת בחילופים, בחדשות ובהתרחשויות מאחורי הקלעים.
במקביל, כדאי לנצל את תקופת המונדיאל הקרובה על מנת להחליף רהיטים בסלון ולרכוש סוף סוף כורסת טלויזיה מפנקת כמו שתמיד רציתם. אתם כמובן לא היחידים שמתכוננים למונדיאל ורשתות השיווק מזהות את זה, אז הן יוצאות במבצעים מיוחדים שיחסכו עבורכם זמן וכסף. יש מגוון רחב של פתרונות ריהוט אידיאליים עבור סטודנטים וכורסאות שיכולות להתאים גם לדירות שכורות וקטנות. מיותר לציין שאותם רהיטים יישארו לצדכם עוד הרבה אחרי שריקת הסיום וילוו אתכם גם בדירה הבאה.
בשביל להגיע לחוויית הצפייה הכי טובה שאפשר תצטרכו לדאוג לסאונד ומערכת הגברה. לא משנה אם אתם סומכים על השדרים הישראליים או מסתפקים ברחשי הקהל בלבד, אין תחליף לרסיבר שינתב את הצלילים לתוך 4-6 רמקולים. את הרמקולים מומלץ לפזר בחלל הפנים בהתאם לגודל ולמרחק הישיבה שלכם מהמסך. סנטר מרכזי למשל ישמש להעברת הסאונד העיקרי והשריקות של השופט, בעוד הטוויטרים מאחורי ייתנו לכם את הערך המוסף ואת העידוד של הקהלים. 

אוכל, שתייה ותקציב – כמה עולה לכם המונדיאל?
הצפייה במונדיאל משותפת לגברים ונשים בכל הגילאים ומכל רחבי הגלובוס. כתוצאה מכך, אפילו משק העבודה נפגע ואנשים ממהרים הביתה כדי לראות את המשחקים השווים. לכם בתור סטודנטים זה עלול לגרום בעיות, אלא אם תיערכו לכך מראש.
לפי סקר גדול שנערך ב-2016, 70% מהסטודנטים בישראל עובדים במקביל ללימודים וממוצע שעות העבודה לחודש הוא 85 שעות. אם זה פחות או יותר המצב שלכם, סביר להניח שההכנסה תיפגע בעשרות אחוזים. הפתרון הוא לתכנן את התקציב עבור 3 השבועות של המונדיאל ובין לבין לנסות לצמצם באוכל ושתייה בחוץ. 
רק כדי לסבר את האוזן, נזכיר שההכנסה הממוצעת של סטודנט בישראל היא 3,560 ש"ח אולם מחצית מהסטודנטים מרוויחים בין 1,000-3000 ש"ח בלבד. שאר ההכנסות מגיעות מסיוע כלכלי מההורים, ממלגות וממענקים. אותם מענקים יכולים לשמש גם אתכם כדי להתמודד עם ההוצאות הצפויות של תקופת המונדיאל ועל מנת למנוע חריגה מטרידה ממסגרת האשראי בחשבון הבנק.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים