האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איום סגירה על המכללות להוראה

ועדה במשרד החינוך ודו"ח דוברת ממליצים להקטין בחצי את מספר המכללות להוראה. בית ברל צפויה להתאחד עם לוינסקי וסמינר הקיבוצים עם המכללה הטכנולוגית. החיסכון: מאות מיליוני שקלים

יולי חרומצ'נקו, הארץ | 28-12-2004 09:01:00

המכללות להוראה באזור המרכז מתאחדות, כדי למנוע את סגירת חלקן - בעקבות יישום דו"ח דוברת, הממליץ להקטין לחצי את מספר מכללות ההוראה. לפי ההסכמים המתגבשים כעת בין המכללות, תאוחד מכללת בית ברל עם מכללת לוינסקי, ומכללת סמינר הקיבוצים עם המכללה הטכנולוגית.

בדו"ח דוברת כלולות המלצות הנוגעות לצמצום מספר המכללות להוראה, והעברתן לפיקוח ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה - אף שכיום הן נמצאות בפיקוחו ובתקצובו הישיר של משרד החינוך.

כרגע מתקיימים דיונים בין הנהלות המכללות על האופן שבו יתבצע האיחוד. בקרוב יתפרסמו מסקנותיה של ועדה במשרד החינוך, בראשות סמנכ"ל המשרד, ד"ר יצחק תומר, הדנה בצמצום מספר המכללות להוראה.


האיחוד בין המכללות יתבצע בשלבים, ויתחיל כבר משנת הלימודים הקרובה. בשלב הראשון יאוחדו המינהלות של המכללות, והמוסדות יימנעו מכפילויות בקורסים. אחרי כשנה, יישקל גם איחוד פיסי של הקמפוסים. לדברי ד"ר יוסי אסף, נשיא מכללת סמינר הקיבוצים, המיזוג עם המכללה הטכנולוגית יגדיל מספר התלמידים לכ-5,000, ויאפשר לתלמידי ההוראה להתמקצע גם בהוראת מקצועות טכנולוגיים, כמו קולנוע ותקשורת.

דיפולט
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי