האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

האוניברסיטה העברית בשביתה כללית

הסגל הזוטר של האוניברסיטה העברית בירושלים פתח היום בשביתה עד להודעה חדשה, זאת בדרישה להקפיא את 80 הפיטורים המתוכננים בפקולטה למדעי הרוח

הדס נתנאל | 21-06-2015 16:39:00

באוניברסיטה העברית בירושלים החלה הבוקר (א') שביתה כללית בכל הקמפוסים של המוסד, זאת בדיוק בשבוע האחרון ללימודים. מטרת השביתה להקפיא לאלתר את פיטורי 80 חברי הארגון ולהציג תוכנית ארוכת טווח שתאפשר לשקם את הפקולטה למדעי הרוח.

השביתה הגיעה לאחר אספות ואזהרות ממושכות בנושא, כאשר נכון לעכשיו, לא ידוע מתי היא צפויה להסתיים.

מדובר בשנה השלישית בה הארגון יוצא למאבק עם אותן הדרישות, אולם טרם הגיעו להישגים. לטענתם, הנהלת האוניברסיטה מפירה הסכמים חתומים עם ארגון הסגל והזוטר, זאת לרבות אי הוצאת כתבי מינוי רב שנתיים, חריגה ממטלות המתרגלים ללא תשלום תמורה נוספת ואי עמידה בתנאי "העשור האבוד" שמטרתו קידום חברי סגל זוטר למסלול המקביל הבכיר.

יושבת ראש ארגון 'מורים וחוקרים' של האוניברסיטה העברית, דוקטור אסתר סרוק: "לא יהיה מנוס משביתה ממושכת מבלי לעצור את רוטינת הפיטורים השרירותית ולהודיע עקרונית על הקפאת פיטורים, עד אשר תוצג תכנית מקיפה להתחדשות מדעי הרוח והפסקת הפרות ההסכם.

"חברי הסגל הזוטר אינם כוח עבודה זמני וזול והנהלת האוניברסיטה נדרשת להבין שפגיעה בהם היא פגיעה ישירה בסטודנטים ובעתיד ההוראה והמחקר באוניברסיטה".

שבוע לפני תום הלימודים שביתה כללית באוניברסיטה העברית (צ'- יחצ)
שבוע לפני תום הלימודים שביתה כללית באוניברסיטה העברית (צ'- יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי