072-3300504

אוניברסיטת בר אילן מסרבת לחגוג את חודש הגאווה

חגיגת אירועי חודש הגאווה? לא בבית ספרם. הנהלת אוניברסיטת בר אילן הבהירה כי לא תאפשר לסטודנטים לחגוג את אירועי חודש הגאווה בפרהסיה, אך הוצע להם קיום אירוע סגור עם רבנים ופסיכולוגים

גל יונגר | 10-06-2015 10:59:00

לרגל חודש הגאווה ביקש התא הגאה באוניברסיטת בר אילן לערוך הפנינג חגיגי לציון אירועי הגאווה, אולם האוניברסיטה התנגדה.

גורמים מטעם האוניברסיטה מסרו כי לא יאפשרו קיום של אף אירוע גאווה בפרהסיה, וכי היא לא תאפשר לכל ארגון או עמותה להגיע לרחבת הקמפוס ולא תסכים לחלוקת עלוני מידע במתחם.

בהצעה הפורמלית שהוגשה מטעם התא הגאה של אוניברסיטת בר אילן, הובהר כי מתווה האירוע לציון חודש הגאווה יהיה מודע ורגיש לאופייה של האוניברסיטה וכן הדגש סביב היום עצמו יהיה בסימן 'קירוב לבבות'.

דיקן הסטודנטים, פרופסור אורי ניר, הבהיר כי הוחלט על ידי ההנהלה של האוניברסיטה שלא יתאפשר קיום אירוע גאווה בפרהסיה.

החלופה היחידה שהוצעה בפגישה הוא פאנל אקדמאי, אשר ייערך באולם סגור, אליו יגיעו דוברים (שיאושרו קודם ע"י האוניברסיטה) ולא נציגי ארגונים ויישאו דברים. גם שם, הובהר כי האוניברסיטה אינה מוכנה לאשר חלוקת עלוני מידע.

עומר מחלוף, ראש התא הגאה בבר אילן, אמר כי הדיקן סיכם את דבריו בכך שהוא "ממליץ לתא לקיים אירוע מכובד, בו ישתתפו דוברים שונים, כמו פסיכולוגים ורבנים, אשר יוכלו להציע עזרה למשתתפים".

"הבהרתי לדיקן כי התא אינו קבוצה טיפולית, ומטרת האירוע אינה מטרה טיפולית – פסיכולוגית", אמר מחלוף שיצא מהפגישה מאוכזב מהתנהלות האוניברסיטה.

"הוספתי ואמרתי כי אני יוצא מהפגישה בלב כבד, ומאוכזב מהתנהלות האוניברסיטה, אשר סירסה את האירוע, ולמרות שפורמאלית אישרה קיום של אירוע כל שהוא, בפועל דנה את האירוע לכיליון, שכן קיום פאנל, מחטיא את מטרות האירוע".

לדברי ראש התא הגאה מאוניברסיטת בר אילן, "יש חשיבות עצומה באירוע ציבורי בפרהסיה, שכן קיים בקמפוס ציבור גדול מאוד של סטודנטים השייכים לקהילה הגאה, אך נמצאים בשלבים שונים של תהליך ההשלמה עם הזהות המינית שלהם והיציאה מהארון, ולכן לא מגיעים למפגשים השוטפים של התא, וגם לא יגיעו לאירוע מבודל אשר יערך באולם סגור".

מרבים לציין את אירועי יום הגאווה, אוניברסיטת בר אילן
מרבים לציין את אירועי יום הגאווה, אוניברסיטת בר אילן

מטרת האירוע אינה טיפולית פסיכולוגית
איתי שיקמן, סטודנט בשנה שנייה למדעי המדינה ותקשורת בבר אילן, מוסיף כי "התא גאה באוניברסיטה ביקש לציין יום הסברה במסגרת חודש הגאווה, אירוע שמתקיים כמו בכל אוניברסיטאות ומכללות בישראל".

"אנו חיים ומבינים את הרגישות של המוסד בו אנו לומדים ולכן ביקשנו לקיים אירוע הסברתי שמביא ארגונים שונים בניהם ארגוני הומואים ולסביות דתיים ודתיות העוסקים בתמיכה בנוער גאה.

"לצערנו הנהלת האוניברסיטה החליטה שלא לאפשר את קיום האירוע ואני מצר על כך. כהומו, באופן אישי יש לי חברים רבים שהם דתיים שלומדים איתי ואני יכול לומר שמהם אני לא מקבל תחושה שלילית מדי".

לדבריו, ההרגשה שהאירוע נמחק מהדרגים הגבוהים של האוניברסיטה היא ללא ספק תחושת הדרה מהמרחב הציבורי "האוניברסיטה נותנת פתיחות רבה לאירועים ותאים שונים ולצערי דווקא בנושא הספציפי הזה הם החליטו שלא לאפשר".

מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן הגיבו למקרה "אנו מכבדים את החופש הביטוי והדעה של כל הסטודנטים בקמפוס. שמענו את טענות התא ואת תגובת האוניברסיטה ואנו מבררים את העניין.

"האגודה תומכת בראש ובראשונה בדיאלוג ולכן ננסה לתווך בפתרון המשבר בין חברי התא הגאה ובין האוניברסיטה, בדרכי נועם מתוך תקווה כי זכותו של אדם לא תיפגע בזו של חברו".

נשארים בחושך
נשארים בחושך
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד