האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

למה הסטודנטים באונו לא יגיעו ליום הסטודנט?

יום הסטודנט של הקריה האקדמית אונו מגיע לסטודנטים במוסד בטיימינג הכי גרוע - יום לפני מבחן. הסטודנטים כועסים ומוחים על חוסר ההתחשבות ולא ידוע אם יגיעו בכלל לאירוע. האגודה: יש מספיק מועדים לכל בחינה

26-05-2015 16:01:00

אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו פרסמה רק בימים האחרונים את המועד הסופי ליום הסטודנט של המוסד. התאריך נקבע ליום חמישי, ה- 11.6.15, אולם מסתבר כי עבור סטודנטים רבים במכללה מדובר ביום לפני בחינה חשובה, מה שלא יאפשר להם להגיע לאירוע.

הסטודנטים מצידם, שכועסים על הבחירה ביום הזה, צפויים להדיר עצמם מהאירוע וטוענים כי מדובר בחוסר התחשבות מצד הגוף הסטודנטיאלי שאמור לדאוג להם יותר מכל.

האם הסטודנטים יגיעו לראות את משה פרץ? (צ'- יחצ)
האם הסטודנטים יגיעו לראות את משה פרץ? (צ'- יחצ)

"זאת אטימות שאי אפשר להבין אותה"
"האגודה עשתה את יום הסטודנט רק כדי לסמן וי", אומר ארז (25) סטודנט למנהל עסקים שניגש למחרת יום הסטודנט למבחן בניהול מותגים.

"זאת אטימות שאי אפשר להבין אותה", אומר לביא אבוקסיס (26) סטודנט ללימודי משפטים, שניגש למחרת יום הסטודנט למבחן בדיני מיסים. "הייתי מצפה מהאגודה שתתארגן על זה מראש, אני מרגיש שיש פה שכונתיות שמודיעים מאוחר ושהתאריך לא נוח ולא רלוונטי", הוא מוסיף.

תאריך יום הסטודנט פורסם לפני כעשרה ימים באתר האגודה, כאשר לדברי הסטודנטים האירוע צפוי להתאחד עם המסלול האקדמי המכללה למנהל. "זה שיתוף פעולה יפה", אומרת נעמה (23, שם בדוי), סטודנטית למנהל עסקים, "אבל הייתי מצפה שזה יהיה מותאם לסטודנטים במכללה".

הסטודטים לא יכולים לבוא (צ' מסך פייסבוק, אגודת הסטודנטים הקריה האקדמית אונו)
הסטודטים לא יכולים לבוא (צ' מסך פייסבוק, אגודת הסטודנטים הקריה האקדמית אונו)

"אנחנו משלמים ולא נהנים משום דבר"
הבחירה דווקא ביום במהלך תקופת המבחנים, עורר את זעמם של סטודנטים רבים שכתבו בפייסבוק של האגודה כי "איזה יופי שיש לכולם יום אחרי מבחן", "טוב שנזכרתם לעשות על תקופת המבחנים שלנו", "חבל שלא מתחשבים בלוח המבחנים" ועוד.

"אם עושים יום סטודנט אז מינימום לבדוק, זה לא מבחנים של חלק (מהסטודנטים, ה.נ), אלא זה מתחיל לכולם", מוסיף אבוקסיס, "יש כשל במערכת שגורם לאלתורים".

"התקופה שלי כסטודנט צריכה להיות הכי יפה שיש וצר לי שכדי ליהנות מיום הסטודנט, אני צריך ללכת לימי סטודנט של מוסדות אחרים במקום ליהנות עם החברים שלי", משתף ארז.

"זה זלזול כי אנחנו משלמים ולא נהנים משום דבר, אז למה אנחנו צריכים לשלם?, אומרת נעמה, "להערכתי יותר מחצי לא יגיעו או אפילו יותר כי כולם בתקופת מבחנים שמתחילה השבוע".

"זה אמור להיות משהו כיף", היא מוסיפה, "זה משהו שקורה בכל מוסדות החינוך ודווקא אצלנו זה יוצא על תקופת המבחנים, אז למה אתם עושים את זה?"

תגובות הסטודנטים לפרסום יום הסטודנט (צ' מסך פייסבוק, הקריה האקדמית אונו)
תגובות הסטודנטים לפרסום יום הסטודנט (צ' מסך פייסבוק, הקריה האקדמית אונו)

"האגודה מתנהלת בצורה לא תקינה"
זו לא הפעם הראשונה שיש התנגחויות בין התלמידים במכללה לאגודת הסטודנטים שלה ומערכת היחסים בין שני הגורמים ידעה עליות ומורדות לאורך כל השנה האחרונה.

בתחילת החודש הפגינו סטודנטים מהמכללה במטרה לשנות את המציאות הקיימת ולהשפיע על המתרחש באגודה. "אני חושב שיום הסטודנט זה סימפטום", אומר ארז, "הסטודנטים לא מרגישים את האגודה".

"מתחילת השנה לא קרה כלום, גם כשהיה פתיחת שנה לא ידענו על זה", מספרת נעמה, "גילינו על זה כמה ימים אחרי כשהם העלו תמונות".

"האגודה מתנהלת בצורה לא תקינה", מציין אבוקסיס, "הם מקדמים את האינטרסים שלהם לפני שהם מקדמים את של הסטודנטים".

הסטודנטים הפגינו כבר בתחילת החודש (צ'- אסף בן אסייג)
הסטודנטים הפגינו כבר בתחילת החודש (צ'- אסף בן אסייג)

תגובת אגודת הסטודנטים של הקריה האקדמית אונו
"אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו מקיימת בשנתיים האחרונות, 'יום סטודנט ארצי' בשיתוף פעולה ובמקביל למספר מוסדות אקדמיים גדולים נוספים בארץ.

"כדי לאפשר לכלל הסטודנטים להשתתף באירועי יום הסטודנט, בקריה האקדמית אונו מוצעים לכל סטודנט שלושה מועדי בחינה בכל קורס ובכל מבחן כך שישנו מרחב תמרון המסייע להם בתקופה זו. זאת בניגוד למרבית מוסדות אחרים אשר מעניקים רק שני מועדי בחינה.

"יתרה מזאת סטודנט אשר בחר להגיע ליום הסטודנט ולא מצא שני מועדי בחינה חלופיים רשאי לפנות לוועדה לענייני הסטודנטים לקביעת תאריך נוסף בכפוף לנסיבות.

לסיכום, הקריה מאפשרת לכל סטודנט לבנות לעצמו את מערכת הבחינות בצורה שתאפשר לו ליהנות גם מאירוע יום הסטודנט".

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי