072-3300504

קיבלתם דו"ח חניה? מיזם חדש יבטל לכם אותו

סטודנטים, מכירים את זה שהחניתם את הרכב לכמה דקות וכשחזרתם כבר חיכה לכם דו"ח של 500 שקלים על השמשה? מעכשיו יש מי שיילחם עבורכם, הכירו את מיזם 'הבטלן' שנועד לבטל דו"חות חניה שניתנו שלא כדין

גל יונגר | 29-04-2015 12:55:00

אין תחושה יותר מבאסת מלהגיע לרכב שלפני רגע החניתם ולגלות עליו דו"ח חנייה. הדבר הראשון שהנהג הישראלי הממוצע עושה הוא להתעצבן על מר גורלו, לקלל את הפקח שאחראי על רוע הגזירה, לשלם את הקנס ולהדחיק את המקרה לעולם ועד.

אולם במקרה של יהל קפלן, לוחם בירוקרטי בתחילת דרכו, הדברים התגלגלו קצת אחרת וכתוצאה מדו"ח שחיכה לו שלא בצדק, צמח מיזם 'הבטלן'. מדובר בפרויקט שנועד לסייע לנהגים חסרי אונים לבטל את דו"חות החנייה שקיבלו, כאשר החנו את רכבם כדין.

"הרעיון הגיע לפני כשלוש שנים, בתקופה בה הייתי סטודנט למשפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. קיבלתי דו"ח חניה וסירבתי להיכנע לו. הייתה לי המון תשוקה ממקום של תסכול גדול והתחלתי לחפש מאגרים משפטיים שקשורים לנושא.

"נחשפתי לנהלים רבים מבחינת רגולציה של חניה וכללים שאינם ברורים ונתונים לפרשנות. מדובר בבליל של אי הבנות, אך בסוף התהליך הצלחתי לבטל את הדו"ח", מסביר קפלן.

לאחר שסיפר על המקרה למשפחה והחברים, החל קפלן לקבל יותר ויותר פניות ובמקביל הצליח לבטל דו"חות של אחרים. "שאתה מצליח לעזור לאנשים ולהגיע לתוצאות זה נותן לך את הדרייב. החלטתי לפתח את הרעיון ולהגדיל את היקף הפעילות", נזכר קפלן.

למה זה מגיע לי? מתוך יומנו של סטודנט שקיבל דוח
למה זה מגיע לי? מתוך יומנו של סטודנט שקיבל דוח

אז איך זה עובד?
בסיוע של חברים קרובים, סטודנטים ומתנדבים, החל תהליך של בניית מאגר מידע תחת תחום אכיפת החניה. השקת מיזם 'הבטלן' החלה בינואר 2015, כאשר השירות ניתן לנהגים בכל הערים הארץ.

אל המיזם הצטרפו ליאור זיתוני אלרט שהיום משמש כמנכ"ל 'הבטלן' וגיא גלין בתפקיד סמנכ"ל שיווק וקשרי לקוחות.

השלושה בנו מערכת שנועדה לאפשר לאנשים לקבל כלי שיסייע להם בניסוח בקשת ביטול הדוחות.

"אחרי חודשים של מחקר ואלפי פניות שקיבלנו עד עכשיו, הצלחנו לייצר מערכת איכותית ופשוטה למשתמש שעוזרת לנהגים לטפל בסיטואציות החנייה אליה נקלעו וכך מייצרת עבורם מסמך לביטול הדוח שמגדיל את הסיכויים לבטלו".

התהליך לביטול הדו"ח במערכת 'הבטלן' הינו ידידותי למשתמש. קיבלת דו"ח חניה? עלייך להיכנס למערכת, למלא את פרטי הזיהוי האישיים, להזין מה הייתה סיבת החנייה, אילו עילות רלוונטיות באות לידי ביטוי ומשם הבקשה נשלחת לעירייה. כאשר להם מוקצים 45 ימים להחזיר תשובה.

השאלה המתבקשת היא מה עושים במידה והדו"ח לא מתבטל? לדבריו של קפלן "יש הליך של ערעור שני ומתבצעת בדיקה לעומק. אנחנו מפצירים בלקוחות לשלוח את מכתב נוסף כי הסיכוי לביטול עדיין קיים", מחדד קפלן.

עד כה יצא לצוות 'הבטלן' לטפל ב-1,000 דו"חות ולחסוך כ-6,500 שקלים. "אנחנו מחכים לעוד עשרות בקשות שהוגשו, אך כתוצאה מההליך הארוך בעירייה, זה מתעכב".

כיום השירות ניתן בחינם, אך בעתיד מתוכנן לעלות בעלות מינימאלית כלשהי. "אנחנו רוצים לשדרג את המערכת וזה כרוך בעלויות שינוע ובשירותים מקוונים ולכן אני מאמין שהסכום יהיה סמלי", מסכם קפלן.

אל תיהיה כל כך בטוח, אדון שוטר
אל תיהיה כל כך בטוח, אדון שוטר
חניתם כדין? 'הבטלן' יוציא לאור את האמת
חניתם כדין? 'הבטלן' יוציא לאור את האמת
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד