האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

המכוערות של הקמפוס סוגרות חשבון

הכירו את הקבוצה הכי לא פוטוגנית באקדמיה: 'מועדון הבנות המכוערות' שמקדמות אג'נדה פמיניסטית וקוראות לשינוי אמיתי באמצעות צילומי סלפי קשים למראה – כי יופי זה לשטחיות

07-12-2014 16:23:00

כתוצאה משמועה אכזרית של סטודנט מאוניברסיטת רויאל הולווי שבלונדון, אשר כינה את קבוצת הסטודנטיות הפמיניסטיות 'מועדון הבנות המכוערות', החלה יוזמה מבורכת וכעורה של בנות הקמפוס, אשר בחרו שלא לקחת ללב את האשמות וכאמור לקדם את כיעורן בצורה הכי מעוותת וגאה שיש – צילומי סלפי חסרי חן.

זה לא חדש כי מאז ומעולם החברה הסובבת אותנו, תמיד הייתה שיפוטית ולקחה את המראה החיצוני שלנו כקריטריון לגיטימי לשיפוט ובכן לא הגיע הזמן לשים את הקנקן בצד ולהסתכל בתוכן? על פי הדיווח של האתר הטלגרף הבריטי, הסטודנטיות הנמרצות החלו להצטייד בצילומי סלפי מכוערים במיוחד והעלו אותם לפייסבוק בזה אחר זה עם התיוג: Uglygirlsclub#

מביעה הזדהות עם סלפי של בוקר
מביעה הזדהות עם סלפי של בוקר

היופי הוא בעיני המתבונן
אז ממתי כיעור הפך לדבר ממגנט ואטרקטיבי? מהרגע בו סטודנטיות וסטודנטים נוספים מרחבי העולם חיזקו את הבאז סביב 'מועדון הבנות המכוערות' ותייגו את עצמם בצילומי סלפי מחרידים. בנוסף פתחו הבנות חשבון טוויטר ועמוד פייסבוק עם המסר החזק: 'אנחנו הרבה יותר מההופעה החיצונית שלנו וגם אתם'.

הנשיאה שעומדת מאחורי מועדון הבנות המכוערות, נטשה בארט, מסרה כי "אני מקווה שהרבה נשים יחזירו את המילה 'מכוערת' ללקסיקון שלהן'. לדבריה, מטרת הקמפיין הייתה לשנות לאנשים את התפיסה ולא לחשוב רק במונחים פיזיים.

בארט הוסיפה כי "השווי שלך לא צריך להיות מוערך בכמה אתה מתאים מבחינה חיצונית לדפוסי היופי המקובלים'. פעילה נוספת בשם בוורלי חידדה כי 'הסלפי מעביר מסר בעל כוח רב, דרכו אנשים זוכים לשלוט בדמותם ולהציג זאת לכל העולם'.

חושבים שרק סטודנטיות הציגו את הצד המכוער שלהן בתמונות הסלפי? מסתבר שלא, אליהן הצטרפו סטודנטים גברים, אשר הצטלמו גם הם והביעו תמיכה אישית בחגיגת הכיעור הנפלאה של הנשים.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים