האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שש הבנות שתצא איתן במהלך התואר

סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון הפיקו סרטון המתאר את תלאותיו של סטודנט ממוצע, המחפש אחר בת הזוג המושלמת. הפתעה - אין כזו, אבל לפחות יש סטריאוטיפים

אחינועם מזרחי | 07-02-2013 13:22:00

על מה חופרות הסטודנטיות מפסיכולוגיה? ועם מה אוהבות הסטודנטיות בפקולטה לרפואה להשתעשע בלילה במיטה? אולי צפייה בסרטון שהפיקו, שיחקו וצילמו סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון, לא תיתן לכם מענה לכל השאלות, אבל לפחות היא תשאיר אתכם מבודחים לכמה דקות ותזכיר לכם שאין דבר כזה מושלם.

"ההשראה ליצירת הסרטון הגיעה מתוך סרטון דומה שהתפרסם באתר אינטרנט אמריקאי – הם עשו הרבה קטעים מצולמים על הדברים שקורים לנו במהלך החיים ואנחנו תרגמנו את זה באופן שיתאים למציאות הישראלית", מסביר תום אבישי (25), שהפיק את הסרט בספטמבר האחרון, יחד עם סטודנטים נוספים באוניברסיטה.

אבישי נמצא בשנתו השלישית ללימודי מנהל עסקים, והשתמש בכמה מחוויותיו האישיות באוניברסיטה במהלך העבודה על התסריט. "אפשר להגיד שחלק מהדמויות נוצרו על סמך ניסיון אישי שלי ושאני מזדהה מאוד עם הבחור שמשחק את הדמות הראשית. אבל מה שקורה בסרטון לא בהכרח מייצג את מה שאנחנו חושבים והכול נעשה בהקצנה בכוונה, כי ככה עושים הומור", הוא מוסיף.

איך עושה סטודנט לממשל?
אז מה אומרים על בחורות מהחוג לניהול? נעמה כתבי (23), שמשחקת את דמות הסטודנטית הפוחזת והבליינית מהמגמה, חושבת שבמציאות אי אפשר להצמיד סטריאוטיפ לסטודנטים מחוג מסוים. "הדמות שאני משחקת אופיינית לניהול, אולי כי באיזה שהוא מקום יש פחות צורך להשקיע ופחות דרישות בלימודים", היא אומרת. "אבל אני סטודנטית לפסיכולוגיה וכלכלה ויש לנו דרישות מטורפות, ואני עדיין מצליחה לאזן בין הלימודים לחיי הלילה של באר שבע. בכל פקולטה קיימת כל אחת מהבנות וקיים גם שילוב של כולן, אז זה לא באמת".

ומה לגבי הגברים של פוליטיקה וממשל? הסטודנטים כבר חשבו על סרטון הפוך, אבל לפני שהם ניגשים לעבודה יש כמה פרטים שהם צריכים לברר. "אני את הטיפוס שלי כבר בחרתי, וכל ורסיה שתוצג במסגרת סרטון כזה תהיה קיצונית מידי בשבילי – אני אוהבת קצת מכל דבר וצריכה איזון", כתבי מוסיפה. "כמובן שאני אשמח לעשות סרטון הפוך", מציין אבישי, "אבל קטונתי מלכתוב אותו, כי בבנים אני קצת פחות מבין".

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי