האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סופית: אוניברסיטה באריאל

המועצה להשכלה גבוהה של יהודה ושומרון קבעה כי המרכז האוניברסיטאי אריאל יהפוך לאוניברסיטה. תהיה זו האוניברסיטה השמינית בישראל

אחינועם מזרחי | 17-07-2012 19:55:00

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) של יהודה ושומרון החליטה הערב (ג') כי המרכז האוניברסיטאי באריאל יוכר כאוניברסיטה. 11 מחברי המועצה הצביעו בעד, ושני נציגים התנגדו. תהיה זו האוניברסיטה השמינית בישראל, והראשונה שהוקמה מעבר לקו הירוק. בכך הוכרע סופית הדיון שנמשך זה חמש שנים בנוגע לעתידו של המוסד באריאל.

ההחלטה להפוך את המרכז האוניברסיטאי אריאל לאוניברסיטה הגיעה לאחר שהמועצה לתכנון ותקצוב (הות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה המליצה בשבוע שעבר שלא להכיר במרכז באריאל כאוניברסיטה, עד להשלמת בחינה מעמיקה בנושא מבנה מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.

אולם, לפי החוק בישראל, בשל העובדה שהמרכז האוניברסיטאי יושב מעבר לקו הירוק, ההחלטה הסופית בעניינו צריכה היתה להתקבל בידי המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, ואלו כאמור, בחרו לאשר את הפיכת המוסד לאוניברסיטה.

האוניברסיטה החדשה בישראל. אריאל (צ' - יחצ)
האוניברסיטה החדשה בישראל. אריאל (צ' - יחצ)

הממשלה תומכת במהלך
בישראל פועלות כיום שבע אוניברסיטאות. אוניברסיטה נוספת באריאל תחייב את המל"ג לתקצב את המוסד בעוד עשרות מיליוני שקלים בשנה – מהלך לו מתנגד ועד ראשי האוניברסיטאות, שטוען כי ראוי שכל תקציב נוסף להשכלה הגבוהה יופנה לאוניברסיטאות המחקר הקיימות ולא לאחת חדשה.

בהקשר זה כתב שר האוצר, יובל שטייניץ, מכתב לשר החינוך, גדעון סער, בו הוא מתחייב להעביר לאוניברסיטאות תוספת תקציב של עשרות מיליוני שקלים, במטרה לאפשר את הפיכת המוסד האקדמי בשומרון לאוניברסיטה ובכדי שלא להקטין את חלקן של האוניברסיטאות האחרות בארץ בעוגת התקציב.

האוניברסיטה הראשונה מחוץ לקו הירוק (צ' - יחצ)
האוניברסיטה הראשונה מחוץ לקו הירוק (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי