072-3300504

המרצים נגד הופעות בקמפוס

רשימה נכבדת של מרצים מאוניברסיטת תל אביב חתמה על עצומה חדשה שקוראת לבטל את אירועי המוזיקה אשר כוללים הופעות רוק ושוק בגדים ואקססוריז. מה יחשבו על כך הסטודנטים?

אביגיל גוטליב | 26-12-2011 18:00:00

עשרות מרצים של אוניברסיטת תל אביב התאגדו על מנת לנסות ולהפסיק את מסורת אירועי "רוק בקמפוס", המתקיימת מדי יום רביעי. המרצים שלחו לאחרונה מכתב לבכירי המוסד בו הם מבקשים להפסיק את הנוהג הותיק, במסגרתו, יש באוניברסיטה הופעות ויריד דוכנים.

במסגרת "רוק בקמפוס" מארחת אגודת הסטודנטים הרכבים סטודנטיאליים והרכבים צעירים בכל יום רביעי בהפסקה של 12:00 על הדשא הראשי של האוניברסיטה, מול בניין מדעי הרוח. באותו היום מתקיים בשדרה הראשית גם יריד דוכנים של מזון, בגדים, תכשיטים, תיקים ושאר אביזרים במחירים המותאמים לסטודנטים.

במכתב, עליו חתומים 58 מרצים אשר מלמדים ועובדים בבניין למדעי הרוח, נכתב כי הם מבקשים "להפסיק לאלתר את קיומו של השוק למכירת תחתונים, גרביים וסדקית בפתחו של בניין גילמן בימי רביעי". המרצים טוענים כי "השוק הוא תופעה מבישה במרכזו של קמפוס אקדמי. אורחים מחו"ל שואלים אותנו מדוע צריך לעבור דרך דוכנים כאלה, שמקומם בשוק פשפשים, בדרך אל אולמי ההרצאות ומשרדי המרצים".

"תופעה מבישה במרכז קמפוס אקדמי"
"תופעה מבישה במרכז קמפוס אקדמי"
כבר לא יופיעו בצהרים?
כבר לא יופיעו בצהרים?

"ידוע שבימי רביעי קשה ללמוד"
בנוגע להופעות אומרים המרצים כי "הסיוט הרועש הזה בפתחו של הבניין נמשך כבר שנים אחדות. רבים מן המורים בבניין זה מקפידים עכשיו שלא ללמד בימי רביעי". לסיום הם מוסיפים כי "הגיע הזמן שהאוניברסיטה תחדל "למתג" את עצמה כמקום בידור ומכירת סחורה זולה, תשמור על כבודה ויוקרתה ותדאג לתנאי העבודה של הסגל האקדמי והמנהלי ולתנאי הלימוד של הסטודנטים הבאים בשעריה".

עדי, סטודנטית לתואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, אשר לומדת בבניין למדעי הרוח, מבינה את המקום ממנו באים חותמי העצומה. "לי אישית זה גם מפריע כשזה ממוקם בדשא הראשי מול הבניין שלי והספרייה" היא אומרת, "זה פשוט ידוע שביום רביעי קשה ללמוד". עם זאת, היא מאמינה שאפשר אולי למצוא פתרון אחר מלבד ביטול גורף של האירועים. "אני חושבת שזה באמת מפריע לאנשים לעבוד וצריך למצוא דרך להתפשר. הפתרון יכול להיות להעביר את זה למקום אחר, לדוגמה ליד הבניין של האגודה, אם היא גם ככה זו שמפעילה את זה וחשוב לה שהדבר ימשיך להתקיים" היא אומרת.

יושב ראש אגודת הסטודנטים, אורי רשטיק, אמר בתגובה למכתב המרצים כי "לצערי, קמפוס תל אביב ידוע לרעה בקרב צעירים וסטודנטים בשקט צורם במשאותיו וחלליו. האגודה והנהלת האוניברסיטה מנסים לעורר את הקמפוס. פרויקט "רוק בצהריים" הוא חלק מניסיון זה והינו מבוקש מאוד על ידי הסטודנטים ובידינו סימנים רבים המעידים על כך. מכתב זה החתום על ידי רבים מנכבדי הקמפוס מעיד יותר מכל עדות אחרת מדוע קמפוס תל אביב נחשב לקמפוס המנוכר ביותר בארץ בכל סקר שנערך בשנים האחרונות. אני חושב שתפקידינו להמשיך להילחם בכל דרך בתדמית זו. עם זאת, אפשר לשקול להעביר את היריד ואת ההופעות למקום אחר".

האם המכתב יעצור את הרעש?
האם המכתב יעצור את הרעש?
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד