האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שדרג את הסלב

מחקר חדש מבסס את מה שכל פליט ריאליטי מתחיל מבין מיד כשהוא עוזב את הבית, מועף מהאי או לא מספיק חנון - להגיע לאירועים הנכונים יזניק לך את הקריירה

הדר גילת | 13-12-2010 12:28:00

סלב מדשדש, שים לב, להגיע לאירועים הנכונים עשוי לשדרג את מעמדך.

מחקר אקדמי חדש שנערך על ידי דר' גלעד רביד, מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון בנגב, בשיתוף עם דר' אליזבט קוריד-הלקט מאוניברסיטת USC בלוס אנג'לס, מצא שלקשורים החברתיים באירועים השונים יש חשיבות רבה בבניית הקריירה."כמו למשל פריס הילטון, שבונה את הקריירה שלה תוך כדי השתתפות באירועים רבים מאוד", אומר דר' רביד.

החוקרים ניסו לחשוף בעזרת חקירת רשתות חברתיות של סלבריטאים הוליוודים, מהם היסודות של ארגון, מהי המבניות בעולם התרבות וכיצד ניתן לנצל את הידע הזה וליישם אותו גם בחיי היום יום של כל אחד מאיתנו.

המחקר בחן את כל אירועי התרבות שנערכו בעולם החל ממרץ 2006 ועד פברואר 2007. האירועים נבחנו כפי שהשתקפו במאגר הצילומים המקיף והגדול - Getty Images. התמונות במאגר Getty מתעדות אירועים רבים, כגון: הקרנות בכורה לסרט, מסיבות, תצוגות אופנה, אירועי צדקה ועוד. סך הכל אספו החוקרים למעלה מ- 600,000 תמונות המתעדות 12,000 אירועים.

דר' רביד מסביר כי "באמצעות טכנולוגיית פענוח טקסט מצאנו בתיאור התמונה מי צולם בכל אחת מהן, עם מי, באיזה אירוע ובאיזו עיר. השתמשנו בדירוג של הידוענים אשר בוצע על ידי מומחים עבור מגזין Forbes, על מנת ללמוד על המיוחדות במבנה החברתי והרשתי של המצליחים ביותר".

לדבריו, "רשת הידוענים מספרת לנו על סוג מסוים של כשרון וכיצד יכולת זו משמרת את מעמדה, אולם הבנת כשרון בהקשר ההוליוודי שלו מייצג בצורה טובה כיצד כשרון פועל בצורה כללית".

ממצאי המחקר מצביעים על כך שחברים בקבוצת העילית נמצאים באירועים רק עם אנשים שכמותם. בסיס הנתונים במחקר מתעד כ- 7,000 אנשים ועדיין 20 חברי מועדון העילית מבלים רק עם חברי קבוצה זו.

בנוסף, החוקרים גילו כי קיימים מאפיינים שאינם תלויים במבנה החברתי שמסייעים בקידום הקריירה. "כך למשל, מצאנו שביקור בלאס-וגאס הוא בעל השפעה שלילית על הידוענים המצליחים, אך ביקור בטוקיו שביפן, קשור להצלחה. הימצאות במרכזי העשייה התרבותית, לוס אנג'לס, ניו יורק, ולונדון הוא הכרחי להצלחה", אומר דר' רביד.

קריירה מכלום. הילטון (צ' - יחצ)
קריירה מכלום. הילטון (צ' - יחצ)
"80% מהדרך להצלחה זה להיראות". אלן (צ' - יחצ)
"80% מהדרך להצלחה זה להיראות". אלן (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי