האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ביה''ס לרפואת שיניים של ת''א לא ייסגר

הוסר החשש – בית הספר לרופאת שיניים של אוניברסיטת תל אביב ימשיך לפעול בשנת הלימודים הבאה. בהסכמה בין האוניברסיטה לוועדה לתכנון ותקצוב הוחלט על תוכנית הבראה כוללת

הדר גילת | 28-06-2010 15:17:00

הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה הגיעה להסכמה עם אוניברסיטת תל אביב באשר להמשך פעילותו של בית הספר לרפואת שיניים, שנקלע בשנים האחרונות לקשיים תקציביים ותפעוליים שהטילו ספק בהמשך קיומו ובפעילותו השוטפת.

בישיבת הוועדה לתכנון ותקצוב שנערכה ביום רביעי האחרון, נקבעו קווים מנחים לשיקום ולהבראת בית הספר, ובראשם מינוי ראש בית ספר חדש על ידי האוניברסיטה. המנהל החדש יתבקש להכין עד לתחילת שנת הלימודים הקרובה (תשע"א) תכנית הבראה כוללת למוסד.

התוכנית תצטרך להעמיד את בית הספר על יסודות מקצועיים-אקדמיים איכותיים ועל בסיס כלכלי איתן, בהתאם למתווה התקציבי שאושר על-ידי ות"ת, להגדלת הכנסות עצמיות, לצמצום הוצאות, ולמיסוד שיתופי פעולה אסטרטגיים.


בית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת תל אביב סובל כבר שנים ארוכות מגירעונות כספיים עמוקים וקיצוצים תקציביים נרחבים, ולכן בתקופה האחרונה היה ספק רב לגבי המשך פעילותו האקדמית.

משהוסר החשש יכול בית הספר לפתוח מחדש את ההרשמה אליו. לשם כך, יועבר לו סיוע כספי מיוחד.

יו"ר הועדה לתכנון ותקצוב, פרופסור מנואל טרכטנברג, מסר כי הוא שמח על גיבוש ההסכמה בין הות"ת לאוניברסיטת תל אביב, כך שתובטח המשך פעילותו של בית הספר והוא יוכל להמשיך ולהכשיר דורות נוספים של סטודנטים בתחום רפואת השיניים.

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופסור יוסף קלפטר, ברך על השינוי במודל התקצוב של בית הספר לרפואת שיניים, שעתה יהיה מבוסס על תוכנית התייעלות של המוסד.

חוזרים למרפאות (צ' - ShutterStock)
חוזרים למרפאות (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי