072-3300504

דקאן החדש של הפקולטה למדעי הרוח ועוד בחדשות

חוזרים להירשם ללימודי רפואת שיניים, דקאן חדש לפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב ותואר ד"ר של כבוד למיגל מורטינוס, שר החוץ של ספרד. החדשות

יובל אל-אור | 16-05-2010 16:20:00

בית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת תל אביב, יחדש את הרשמת המועמדים לשנה ד' בשנת הלימודים תשע"א – כך הודיע נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר. רישום זה יאפשר למועמדים הלומדים כיום בחו"ל לחזור לישראל כדי להמשיך את הלימודים הקליניים בארץ.

בתוך כך נמסר כי סגל בית הספר לרפואת שיניים הסכים להפסיק את שביתתו לתקופה של חודש. ההחלטה על פתיחת הרישום למועמדים לשנה ד' והפסקת השביתה ניתנו על רקע המלצות דו"ח וועדת תדמור ובעקבות הדיונים האינטנסיביים ליישומו, המתקיימים בין אוניברסיטת תל אביב לבין הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, באשר לתנאים שיאפשרו את המשך קיומו של בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטה.

דקאן החדש של הפקולטה למדעי הרוח באונ' ת''א
פרופסור אייל זיסר נבחר לדקאן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב. הוא יחליף בתפקיד את פרופ' שלמה בידרמן, שכיהן בתפקיד מאז 2005.

פרופ' זיסר הינו בוגר לימודי תואר ראשון בהצטיינות בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון ובחוג לשפה ולספרות ערבית באוניברסיטת תל אביב. גם את לימודיו לתואר שני ושלישי עשה פרופ' זיסר באוניברסיטת תל אביב.

החל משנת 2007 משמש פרופ' זיסר כראש מרכז משה דיין ללימודי המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב. לפני כן, הוא כיהן כראש החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה. את כל תאריו עשה פרופ' זיסר באוניברסיטת תל אביב.

תואר ד"ר של כבוד לשר החוץ של ספרד
אוניברסיטת בן-גוריון העניקה תואר ד"ר לאות כבוד לשר החוץ ושיתוף הפעולה של ספרד, מיגל מורטינוס, המשמש גם כנשיא התורן של האיחוד האירופאי. התואר הוענק לו בטקס מיוחד במסגרת המושב השנתי של חבר הנאמנים של האוניברסיטה בהשתתפות ראשי האוניברסיטה, אישי ציבור ועוד.

לדברי האוניברסיטה, התואר ניתן למורטינוס כהוקרה על היותו מדינאי דגול, שר החוץ ושיתוף הפעולה של ספרד, "המוביל את ארצו אל עתיד מבטיח, בקדמו את הביטחון, הדמוקרטיה והשלום".

מורטינוס היה הנציג המיוחד הראשון של האיחוד האירופי לתהליך השלום במזרח התיכון. במסגרת תפקידו הוא פעל רבות למציאת דרכי שלום לסיום הסכסוך.

באותו מעמד העניקה האוניברסיטה תארי דוקטור לפילוסופיה לאות כבוד לחמישה אישים נוספים: נשיאת הכבוד של הועד להנצחת השואה בצרפת, המדינאית סימון וייל, המדענית הרב-תחומית ד"ר מרטין רוטבלט, המדען חוקר האיזוטופים, פרופ' פיטר פריץ, איש העסקים והנדבן, אברהם בן דוד אוחיון, והנדבנית טובי ה' מאואר. נשיא האוניברסיטה לשעבר, השר לענייני מיעוטים, פרופ' אבישי ברוורמן, קיבל את אות מפעל חיים, על תרומתו לאוניברסיטה.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד