האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מתחדשים

לאוניברסיטת תל אביב יש רקטור חדש, למרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון יש תארים חדשים וגם אגודת הסטודנטים של העברית מפעילה לראשונה "קורס לוביסטים". תתחדשו

יובל אל-אור | 09-05-2010 18:08:00

קורס חדש שמפעילה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים תלמד את התלמידים "כיצד להשפיע על עולם קבלת ההחלטות במדינת ישראל". "קורס הלוביסטים" מבטיח להקנות לסטודנטים כלים על להטות את פעילות המחוקקים מאחורי הקלעים.

אורך הקורס הינו שלושה שבועות ועלות כ- 30 ש"ח, כאשר לוביסטים בעבר ובהווה ילמדו את הסטודנטים מהן השיטות לשכנע את חברי הכנסת ולהשיג את מבוקשם.

חברי הכנסת עדיין לא השתכנעו שכדאי להם לבוא ולהרצות בקורס, אבל גם על זה עובדים הלוביסטים של האגודה.

מהאוניברסיטה לכנסת (צ' - יורם לימודים)
מהאוניברסיטה לכנסת (צ' - יורם לימודים)

קורסים חדשים במרכז האוניברסיטאי אריאל
המועצה להשכלה גבוהה של יו"ש העניקה הכרה ללימודי מינהל עסקים לתואר שני (M.B.A) במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. מל"ג יו"ש גם אישרה את פתיחתן של שתי תוכניות נוספות לתואר שני עם תזה – הנדסה כימית ומורשת ישראל.

במחלקה להנדסה כימית במרכז האוניברסיטאי שתי מגמות: הנדסה כימית וביוטכנולוגיה, והנדסה כימית וחומרים. בראש המחלקה עומד פרופ' דוד וולף, שכיהן בעבר כרקטור אוניברסיטת בן-גוריון, וכיום הוא גם סגן הנשיא למחקר ופיתוח במרכז האוניברסיטאי. ראש המגמה להנדסה כימית וחומרים הוא פרופ' מיכאל זיניגרד, בעל שם עולמי בתחום, המשמש גם כרקטור.

בעקבות פתיחת תוכניות אלו, יתקיימו בשנת הלימודים הקרובה תשע"א לימודי תואר שני בשש מחלקות: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה (M. S.c), הנדסה כימית (M. S.c), מינהל עסקים (M.B.A), פסיכולוגיה שיקומית וארגונית (M.A), עבודה סוציאלית (M.A), מורשת ישראל (M.A).

לומדים עסקים (צ' - ShutterStock)
לומדים עסקים (צ' - ShutterStock)

רקטור חדש לאוניברסיטת תל אביב
פרופ' אהרון שי נבחר במליאת הסנאט לרקטור אוניברסיטת תל אביב, הוא יכנס לתפקידו במהלך חודש אוגוסט ויחליף את פרופ' דני לויתן, שיסיים כהונה בת 5 שנים.

פרופ' שי הינו היסטוריון העוסק בתקופה החדשה, הוא הצטרף לאוניברסיטת תל אביב בשנת 1972, לאחר סיום לימודי התואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית ולימודי דוקטורט באוניברסיטת אוקספורד באנגליה.

בין נימוקי הוועדה לבחירתו של שי נמסר כי "חברי וועדת החיפוש התרשמו מכך שבפרק הזמן הקצר בו משמש פרופ' שי בתפקיד סגן הרקטור הוא סייע לפתרון בעיות כבדות משקל שרבצו לפיתחה של האוניברסיטה.

פרופ' שי שימש בעבר כחבר המועצה להשכלה גבוהה, חבר בהנהלות של מספר מוסדות להשכלה גבוהה וכן כיהן כדירקטור מטעם הציבור ויו"ר ועדת הביקורת בחברת הביטוח הפניקס.

רקטור חדש (צ' - יורם לימודים)
רקטור חדש (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי