האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

יבגניה דודינה ד"ר של כבוד

השחקנית, שעלתה לישראל לפני כעשרים שנה, תקבל בחודש הקרוב תואר ד"ר לשם כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב. "מגוון התפקידים שגילמה מצביע על יכולותיה הפנומנאליות", כתבו השופטים

הדר גילת | 25-04-2010 18:07:00

השחקנית יבגניה דודינה תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב. מנימוקי הסאנט נכתב כי התואר מוענק לה לאות הוקרה על תרומתה הגדולה לתיאטרון הישראלי.

"ב-19 שנותיה בארץ הספיקה דודינה להשתתף בעשרות הפקות תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, ולבסס את מעמדה כאחת השחקניות הבולטות והמבוקשות ביותר בישראל, תוך כדי התגברות על קשיי קליטה ושפה", נמסר בהחלטת השופטים.

דודניה, שנולדה בבלארוס ולמדה משחק באקדמיה הממלכתית לאומנות במוסקבה, עלתה לישראל בשנת 1990. מאז הספיקה לגלם מגוון רחב של תפקידים בתיאטרון, בין היתר שיחקה ב"שלוש אחיות" של צ'כוב, "אדם בן כלב" מאת יורם קניוק וב "העבד" של בשביס זינגר. "מגוון התפקידים שגילמה בתיאטרון מצביע על רוחב היריעה האדיר ועל יכולותיה הפנומנאליות", מוסיף חבר השופטים.

בנוסף לפועלה העשיר בתיאטרון, כיכבה דודינה גם במספר רב של סרטים, כגון: "קלרה הקדושה", החברים של יאנה", קרקס פלשתינה" והאסונות של נינה". וכן בסדרות טלוויזיה מצליחות דוגמת: "מרחק נגיעה", "בת-ים ניו יורק" ופרנקו וספקטור".

לאורך השנים קיבלה דודינה רשימה ארוכה של פרסים חשובים ומרכזיים בתחום המשחק והקולנוע, בהם פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל אביב, פרס שחקנית השנה בתיאטרון ופרס קלצ'קין לתיאטרון.

אחת מנקודת השיא בקריירה של דודינה היתה לפני שנה, כאשר הדליקה משואה ביום העצמאות ה-61 של מדינת ישראל.

אחת השחקניות הבולטות בישראל. דודינה (צ' - יחצ)
אחת השחקניות הבולטות בישראל. דודינה (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי