האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כמה חם?

חמישה סטודנטים אמריקאים פתחו ערוץ ביוטיוב שכל תכניו מוקדשים לנושא ההתחממות הגלובאלית

איתי קינן | 25-01-2010 13:03:00

בימים חורפיים וקרים כמו אלו, כשכל יציאה מתוך הפוך מרגישה כמו יציאה לקרב וכשכל פלישה למתחם הציבורי מתוך המתחם הפרטי המוסק, מרגישה כמו התעללות בבעלי חיים, יש מי שהתחממות גלובאלית לא נשמעת לו כמו רעיון כל כך נורא.

אם נשים את ההומור בצד לרגע, הרי שבעשורים האחרונים הצליחה האנושות לפגוע בכדור הארץ. ההתחממות הגלובאלית שכולם מדברים עליה וחוששים ממנה, עלולה להביא למצד שבו אזורי חוף נרחבים יוצפו בגלל הפשרת הקרחונים מצד אחד, ואזורים אחרים על פני הכדור יסבלו מגלי חום, שריפות, בצורות ועוד.

חרף הניסיונות הרבים של אנשים שונים, בהם גם אל גור, להגביר את מודעות האנשים למתרחש בעולם, עדיין נדמה שיש מעטה של אדישות שמתקשה להיסדק. חמישה סטודנטים מהתוכנית לפיתוח תקשורתי של אוניברסיטת UP, פיתחו את "COOL 101: What you need to know about global warming". ערוץ בתוך אתר הסרטונים המוביל יוטיוב, שכל מטרתו היא להעלות את המודעות לנושא ההתחממות הגלובאלית.

כפי שהציג זאת אחד הסטודנטים, הערוץ יועד לשמש כמאגר אינטראקטיבי של סרטוני וידאו, שמטרתם להגביר את רמת המודעות של גולשי יוטיוב ובכלל להשלכות ההתחממות הגלובאלית. "הכוונה היא להיות האתר המוביל אליו יפנו הגולשים כשירצו לחלוק עם אחרים סרטונים דוקומנטריים העוסקים בנושא ההתחממות הגלובאלית ויספק גם דעות אישיות של המשתמשים על הנושא".

באתר עצמו ניתן למצוא הסבר לסיבות ולהשלכות הנוצרות בעקבות ההתחממות הגלובאלית כמו גם רעיונות כיצד למנוע תופעות אלו, או לבטל את השלכותיהן. בריאן ז'וסף ג.סברוסו, אחד הסטודנטים שהובילו פרויקט זה, סיפר כי הם בחרו באתר יוטיוב בגלל הפוטנציאל שיש לאתר ככלי לניידות חברתית, כאתר שמגיע לקהל רחב ומגוון ביותר בעלות מינימלית.

ד"ר מלינדה בנדלריה, המלמדת שיווק חברתי וניידות, סיפרה כי מדובר בפרויקט לסיכום הסימסטר של החבורה בתום הקורס. לדבריה, חמשת הסטודנטים מגיעים ממדינות שונות, אך המרחק הגיאוגרפי ביניהם לא הווה מכשול. סברוסו, אחד מהחמישה שעבדו על הפרויקט מתגורר בבנגקוק, מתוך שאר חברי הקבוצה שניים חיים בניו יורק ואחד באילינוי. נראה כי בעיה כלל עולמית מצריכה התארגנויות חובקות עולם כדי להתמודד עמה.

חם או סתם? (צ' - ShutterStock)
חם או סתם? (צ' - ShutterStock)
קול 101 (צ'- אתר רשמי)
קול 101 (צ'- אתר רשמי)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי