האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

''באוצר מבקשים אזרחים טיפשים''

בעקבות הקיצוץ בקורסים ובתרגולים באוניברסיטאות, יצאו סטודנטים ומרצים מהאוניברסיטה העברית להפגין מול משרד האוצר. במהלך ההפגנה הם פרצו את המחסום המשטרתי ונצמדו לשערי המשרד

יובל אל-אור | 12-11-2009 16:23:00

סטודנטים רבים הגיעו אמש (ד') לרחבת משרד האוצר בכדי למחות על קיצוץ הקורסים, התרגולים והמתרגלים שנעשה באוניברסיטה. הסטודנטים קראו לממשלה לשבת איתם ולמצוא פתרון כולל ומקיף למשבר בהשכלה הגבוהה.

בהפגנה, שנתמכה על ידי ארגון הסגל הבכיר וארגון הסגל הזוטר ועמיתי ההוראה, קראו הסטודנטים קריאות דוגמת: "באוצר מבקשים אזרחים טיפשים" ו"יובל יובל פילוסוף לקיצוץ תשים את הסוף", כאשר הכוונה לשר האוצר ד"ר יובל שטייניץ, שהיה בעברו מרצה בכיר לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה.

בהמשך התקיים שיעור רחוב בו ישבו הסטודנטים על הרצפה ושמעו הרצאה מפיו של פרופ' ירון אזרחי, שטען כי "משרד האוצר מבקש להפוך את האוניברסיטאות בארץ למוסדות עסקיים למטרות רווח", זאת מאחר ו"ההשכלה הגבוהה היא איום על שלטון נבער".

במהלך ההפגנה פרצו סטודנטים את המחסום המשטרתי ונצמדו אל שערי משרד האוצר וקראו לשר לצאת החוצה ולקיים עימם דיון מהותי.

ההפגנה מול האוצר הייתה חלק מהמאבק המתמשך של אגודת הסטודנטים נגד ההידרדרות המתמשכת ברמה האקדמית של מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל.

יו"ר אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, עפרי רביב, מסביר מה גרם להם לצאת ולמחות: "כשחוגי לימוד שלמים נמקים, קורסים מדולדלים, כשכמות הסטודנטים בקבוצות תרגול גדלה לרמה בלתי נסבלת ובריחת המוחות נמשכת, בממשלה מדברים על שואבי אבק ולא פועלים. ההפגנה היום היא פנייה לממשלה – אל תשכחו ואל תייבשו את העתיד של המדינה".

"ההשכלה הגבוהה היא איום על שלטון נבער". ההפגנה (צ' - דוברות אונ' העברית)
"ההשכלה הגבוהה היא איום על שלטון נבער". ההפגנה (צ' - דוברות אונ' העברית)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי