האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אוניברסיטאות ישראל במגמת ירידה

סקר שערך "טיימס" הבריטי דירג את 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם. בניגוד לשנים עברו, לא תמצאו השנה אוניברסיטאות ישראליות בין המאה הראשונים

הדר גילת | 11-10-2009 16:17:00

כמדי שנה, גם השנה דירג עיתון "טיימס" הבריטי את 200 האוניברסיטאות המובילות בעולם לשנת 2009, על פי מדדים שונים. אף אחת מאוניברסיטאות המחקר של ישראל לא מדורגת בין 100 המובילות.

האוניברסיטה העברית בירושלים ירדה השנה בדירוג ומהמקום ה-93 צנחה למקום ה- 102. אוניברסיטת תל אביב דורגה במקום ה- 114 ושמרה על מקומה מהשנה שעברה. הטכניון ירד אף הוא בדירוג והוא ניצב היום במקום ה- 132, לאחר ששנה שעברה דורג במקום ה- 109.

אוניברסיטאות המחקר הישראליות מעמידות את ישראל במקום ה-14 ברשימת המדינות המיוצגות בדירוג.

עשר האוניברסיטאות המובילות בעולם מגיעות מארה"ב ובריטניה. במקום הראשון נמצאת אוניברסיטת הרווארד, במקום השני אוניברסיטת קיימברידג', שעקפה השנה את אוניברסיטת ייל, הנמצאת כיום במקום השלישי. לאחר מכן מודרגות היוניברסיטי-קולג' מלונדון, אימריאל קולג מלונדון אף היא, אוניברסיטת אוקספורד, אוניברסיטת שיקגו, אוניברסיטת פרינסטון, MIT, וסוגר את העשירייה הראשונה המכון הטכנולוגי בקליפורניה.

דירוג "טיימס" נקבע בהתאם לניקוד שמקבלת כל אוניברסיטה במדדים כגון: ניתוח סקירת פרסומים מדעיים, איכות ההוראה, איכות הסטודנטים ועוד.

אוניברסיטת תל אביב בלטה במדד הציטוטים הממוצע לחבר סגל, שמשקלו בדירוג הכללי הוא 20% ודורגה במדד זה במקומות ה-17 עד 21, כשהיא מקדימה אוניברסיטאות מובילות דוגמת ייל, קורנל, קולמביה ואחרות.

כבר לא בין המאה הראשונים. העברית (צ' - יחצ)
כבר לא בין המאה הראשונים. העברית (צ' - יחצ)
במקום הראשון. הרווארד (צ' - ShutterStock)
במקום הראשון. הרווארד (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי