האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מפגינים נגד שרי אריסון

סטודנטים מאוניברסיטת ת"א יצאו להפגין מול הפנטהאוז היוקרתי של שרי אריסון במחאה על העלאת שכר הדירה במעונות, הנמצאים תחת בעלות החברה של המיליארדרית

הדר גילת | 05-10-2009 16:45:00

עליית המחירים במעונות של אוניברסיטת תל אביב, הוציאה את אגודת הסטודנטים של המוסד אל רחובות ת"א להפגנה מול הפנטהאוז העתידי של שרי אריסון, הנבנה בימים אלה במרכז ת"א ושעלותו נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. מחאת הסטודנטים מופנית כלפי אריסון בשל היותה הבעלים של חברת "שיכון ובינוי" המחזיקה במתחם המעונות.

במהלך השנה האחרונה התבצע במתחם מעונות איינשטיין שיפוץ מאסיבי שנועד להעלות את איכות החיים עבור הסטודנטים המתגוררים שם, אולם בד בבד הוחלט גם על העלאת שכר הדירה במעונות, כך שחדר לשני סטודנטים בדירה של שמונה אנשים, שעלה עד כה 630 ש"ח לחודש וחדר לשני סטודנטים בדירה של ארבעה אנשים שעלה 850 ש"ח לסטודנט, יעלו לאחר השיפוץ כ-1,200 ש"ח. מדובר בעלייה של 41% - 90% בשכירות החודשית.

עלייה בשכר הדירה במעונות
ולא רק באוניברסיטת ת"א צפויה השנה עלייה בשכר הדירה במעונות. מבדיקה שערך לאחרונה מגזין "ממון" של "ידיעות אחרונות" מסתמן כי בקמפוסים רבים עתידה להיות עלייה של 40%-60% בדמי השכירות במעונות הסטודנטים.

מהסקר שערך העיתון עולה כי באוניברסיטת חיפה שני דיירים ישלמו 600-800 ש"ח, באוניברסיטה העברית בירושלים השכר נע בין 600 ל-800 ש"ח, באוניברסיטת בן גוריון בנגב ישלמו הסטודנטים על דירה של 1-2 דיירים סכום העומד על 630-730 שקלים, באוניברסיטת בר אילן 2-3 דיירים ישלמו 800 ש"ח, בטכניון 1-2 סטודנטים בחדר ישלמו שכר דירה שנע בין 360 ל-790 שקלים ובמרכז האוניברסיטאי אריאל 1-4 דיירים ישלמו 495-1,100 שקלים לחודש.

יותר יקר להשיג מפתח (צ' - ShutterStock)
יותר יקר להשיג מפתח (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי