האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עשירים ולא משכילים

מגזין "פורבס" דירג את 400 האנשים העשירים ביותר בארה"ב ומצא שלא חייבים ללמוד באקדמיה בשביל להיכנס לרשימה המכובדת

הדר גילת | 08-10-2009 11:48:00

עורכי המגזין "פורבס" ניתחו את המאפיינים המשותפים של 400 האנשים העשירים ביותר בארה"ב מאז 1982 ומצאו כי מבין 274 הטייקונים שהרוויחו את הונם במו ידיהם, 14% לא נרשמו ללימודים אקדמיים באוניברסיטה או נשרו מהם לפני שהשלימו את התואר הראשון. מהנתונים עולה כי מספר הנושרים גבוה במיוחד בקרב ענקי הטכנולוגיה דוגמת: מייסד 'מיקרוסופט' ביל גייטס, מנכ"ל 'אפל' סטיב ג'ובס, מייסד 'פייסבוק' מארק צוקרברג, מייסד 'דל' מייקל דל ומנכ"ל 'אורקל' לארי אליסון.

מבין עשירי ארה"ב, המשכילים ביותר הם המיליארדרים המתעסקים בתחום הפיננסי, אשר למחציתם תואר שני. כ- 70% מהמיליארדים המחזיקים בתואר MBA עשו זאת באחת משלוש האוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בארצות הברית: הרווארד, קולומביה או אוניברסיטת פנסילבניה.

עוד גילו ב"פורבס" שחלק גדול מבין האנשים העשירים ביותר נולדו להורים שעסקו במתמטיקה או במקצועות הדורשים ידע מתמטי, כמו מהנדסים, רואי חשבון ובעלי עסקים קטנים. בנוסף, מרבית המיליארדרים נולדו בחודשי הסתיו.

בראש רשימת "פורבס" עומד, זו השנה ה-16 ברציפות, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס עם הון אישי המוערך כיום ב- 50 מיליארד דולר. במקום השני דורג המיליארדר וורן באפט שהונו מוערך ב- 40 מיליארד דולר.

מייסד "פייסבוק" מארק צוקרברג, שהקים את הרשת החברתית הפופולארית בשנת 2004 בחדרו במעונות הרווארד, דורג השנה במקום ה- 158 עם הון אישי המוערך ב-2 מיליארד דולר.

פרשו באמצע. גייטס וג'ובס (צ' - אתר רשמי)
פרשו באמצע. גייטס וג'ובס (צ' - אתר רשמי)
כסף, כסף, כסף (צ' - ShutterStock)
כסף, כסף, כסף (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי