האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נשיא חדש לאוניברסיטת תל אביב

כשבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים האקדמית, ושלושה חודשים לאחר התפטרותו הכפויה של פרופ' צבי גליל מנשיאות האוניברסיטה, בחרה ועדת האיתור של הוועד המנהל את הנשיא החדש - פרופ' יוסי קלפטר

הדר גילת | 04-10-2009 12:16:00

כשלושה חודשים לאחר ההתפטרות הכפויה של נשיא אוניברסיטת תל אביב האחרון, פרופסור צבי גליל, נבחר נשיא חדש לאוניברסיטה – פרופסור יוסי קלפטר.

הנשיא הנכנסת גבר במרוץ לנשיאות על פרופ' צבי אקשטיין, המשנה לנגיד בנק ישראל ופרופ' אהוד גזית, סגן נשיא האוניברסיטה למחקר ופיתוח.

קלפטר, מומחה בעל שם עולמי לכימיה, כיהן עד היום כנשיא הקרן הלאומית למדע. את פוסט הדוקטורט שלו כתב באוניברסיטת MIT היוקרתית. בשנת 1987, לאחר מספר שנים שבהן לימד במוסדות אקדמיים בחו"ל, חזר קלפטר לישראל והצטרף לסגל אוניברסיטת תל אביב. פרופ' קלפטר זכה בשורה ארוכה של פרסים, ביניהם פרס רוטשילד לכימיה, בפרס החברה הישראלית לכימיה ובפרס ויצמן למדע.

לנשיא הנכנס צפויה כהונה מאתגרת, לאור העובדה שבתקופה האחרונה בוצעו מספר שינויים בחוקת האוניברסיטה, המגדילים את כוחם של אנשי העסקים החיצוניים ובד בבד מחלישים את כוחם של הנשיא ושל הסגל האקדמי.

יושב ראש הוועדה לתכנון ולתקצוב, פרופ' מנואל טרכטנברג, בירך את קלפטר עם בחירתו ואמר כי "מדובר במינוי מצוין שיצעיד את האוניברסיטה למצוינות ניהולית, אקדמית ומחקרית".

אוניברסיטת תל אביב (צ' - יורם לימודים)
אוניברסיטת תל אביב (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי