072-3300504

חטאים מתוקים

כן, כן, אנחנו יודעים שזה לא ממש באשמתכם, זה רק בגלל שיש יותר מדי מאמרים, מטלות וחובות, אחרת זה לא היה קורה. לרגל יום כיפור אספנו בשבילכם את כל אותם חטאים קטנים שכל סטודנט עושה

דפנה גוטפריד | 24-09-2009 14:47:00

1. השלמת שעות שינה – לא קלים הם חייו של סטודנט, לכן מפעם לפעם הוא נאלץ להשלים את שעות השינה היקרות פז על חשבון הלימודים. אחת האפשרויות היא לנמנם בשיעורים המוקדמים בשורות האחרונות, להגניב איזה שנ"צ חביב באולמות גדולים, או סתם להשלים שעות שינה בזמן הקרנת סרט (במידה ואתם סטודנטים לקולנוע).

2. אין חכם כבעל ניסיון - תמיד טוב שיהיו חברים משנים מעליך מהם אפשר לשנורר עבודות ישנות (עובד מצוין בעיקר בתרגולים ובקורסי סטטיסטיקה וכו'), או לחילופין להשיג מהם תשובות למבחן (עובד מצוין בעיקר במבחני בקיאות או מבואות קבועים). עוד יתרון של חברים משנים קודמות זה שהם מלמדים אותך את כל השטיקים שהם נאלצו לגלות בדרך הקשה.

3. לזייף הערות שוליים בעבודות – לכולנו זה קרה לפחות פעם אחת, הדד ליין נושף בעורף ואין שום סיכוי שתספיקו עכשיו גם לקרוא שלושה ספרים וחמישה מאמרים וגם לסיים לכתוב את העבודה בזמן. קיצורי הדרך המוכרים הם: להעתיק ציטוט המתייחס לספר אחר ולציין את הספר האחר כמקור נוסף בעבודה למרות שכל קשר ביניכם לאותו הספר מקרי לחלוטין; לציין מספר עמודים שונה מתוך מאמר שנקרא בכיתה וכמובן, להיעזר בוויקיפדיה אך לציין זאת בצורה מעורפלת או לא לציין זאת כלל בעבודה, בכל זאת אנחנו כבר לא בתיכון יותר.

4. לא לקרוא מאמרים ולהתנהג כאילו כן – בשגרה הלחוצה לקרוא את המאמר לפני השיעור מרגיש מיותר כמעט כמו לנקות את השיניים עם חוט דנטלי שנייה אחרי שסיימתם לצחצח. לכן, נוטים לא מעט אנשים לרפרף על המאמרים באופן כללי, בין השיטות המוכרות, יש שקוראים רק את הפתיחה והסיכום של המאמר; יש מי שמתעכב רק על מילים שנראות קשורות לנושא ויש גם מי שלא קורא כלל את המאמר ורק מדבר עם אנשים שכן קראו לפני השיעור. כל זה, כמובן, לא עוצר אף אחד מלחפור למרצה כאילו לפחות קרא עוד שני מאמרים באותו נושא.

5. מבריזים כרונים מסיימים בהצטיינות – לכל אחד יש לפחות קורס אחד בו לא נכח באף שיעור ובכל זאת סיים אותו. השבוע האחרון לסימסטר הוא הזמן הקריטי, בעבר היה מקובל לחזר אחרי הבחורה השקטה והחרוצה שלא רק הגיעה לכל השיעורים, אלא גם ישבה בשורה הראשונה וסיכמה הכל ולצלם ממנה את המחברת, בעידן המודרני זה דווקא הבחור עם הלפטופ (זה שלא ברח מהכיתה בתחילת ההפסקה) שמקבל את המייל הזה ("אתה יכול בבקשה לשלוח אליי את סיכומי השיעור?") ולכל מקום שאליו הוא הולך משתרכים אחריו חבורת סטודנטים חמושי דיסק און קי.

ועוד בקטנה:

- להצטרף לפרויקט ולזרוק אותו על האחרים (רצוי שתהיו לפחות שלושה אנשים כדאי שזה יעבור), או האפשרות היותר חברותית היא לתת לאחרים לעבוד ואז להצטרף ברגע האחרון ולהוסיף את השם שלך.

- לבקש דחיות שוב ושוב על עבודה של שלושה עמודים בטענה שאתם צריכים לעבוד אבל בעצם אתם בכלל מובטלים.

- לקחת את העותק היחיד של ספר מסוים (החשוב ביותר) שכל הכיתה צריכה למבחן מהספרייה ולהשאיר אותו אצלך חודשיים לפחות.

מבריזים כרונים מסיימים בהצטיינות
מבריזים כרונים מסיימים בהצטיינות
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד