האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

האימייל האדום

מייל שנכתב באותיות גדולות, גופן אדום והדגשה בולטת - זה כל מה שחברה ניוזילנדית היתה צריכה כדי לפטר עובדת

הדר גילת | 08-09-2009 10:34:00

עסוקים כל היום בשליחת מיילים תוך כדי עבודה ומפחדים שהבוס יתרגז ויפטר אתכם? דעו שלפעמים מספיק לעשות פחות מזה בשביל למצוא את עצמכם בחוץ.

קחו למשל את ויקי ווקר, רואת חשבון מניו זילנד, שפוטרה מעבודתה רק כי שלחה לעמיתיה למשרד מיילים הכתובים בגופן בצבע אדום, בכתב מודגש ובאותיות גדולות.

על פי ה"ניו-זילנד הראלד", ווקר, שעבדה במשך שנתיים בחברת ProCare Health ופוטרה בשנת 2007, זכתה לאחרונה ב- 17 אלף דולר ניו-זילנדי, בעקבות תביעת פיצויים שהגישה נגד החברה בגין פיטורים לא מוצדקים.

במהלך המשפט טענה החברה כי המיילים המודגשים של ווקר גרמו לדיסהרמוניה במקום העבודה. בחברה הוסיפו גם שווקר פעלה בצורה פרובוקטיבית כאשר רצתה לראות את התלונות שהגישו נגדה עמיתיה. היא מצידה תהתה מדוע אם כן הוצג במשפט רק מייל אחד שכתבה, בו היא מסבירה כיצד להגיש טופס תביעה של חבר צוות. לדבריה, "הטענה שמדובר בדוא"ל תוקפני היא מגוחכת", שכן באותו מייל היא כתבה בגופן אדום רק את הזמן והתאריך והדגישה בגופן כחול שורה חשובה, שהפנתה לתהליך ביצוע התביעה.

טענה נוספת של ווקר היתה כי החברה מעולם לא הוציאה מדריך לכתיבת מיילים במקום העבודה, ולכן הם לא יכולים לצפות שהיא תעמוד בכללי סגנון בלתי כתובים שאינם ידועים לה .

ווקר, שטענה כי מאז פיטוריה התקשתה לשלם את המשכנתא וכי "החברה כמעט והרסה את חייה לגמרי", אומרת כי בכוונתה להגיש ערעור על פסק הדין בדרישה להגדיל את הפיצויים. בנוסף לכך, היא קוראת לשפר את ההגנה של עובדי הצווארון הלבן בהתמודדותם עם חברות גדולות.

מסקנה: עדיף להירגע עם הפונטים (צ' - ShutterStock)
מסקנה: עדיף להירגע עם הפונטים (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי