072-3300504

אוסקר לסטודנטים

האקדמיה לקולנוע, המעניקה גם את פרסי האוסקר, הכריזה השבוע על הזוכים בתחרות סרטי האקדמיה לסטודנטים ה-36

איתי קינן | 15-06-2009 13:03:00

האקדמיה לקולנוע העניקה אמש (א') פרסים כספיים ומדליות ל-12 הסטודנטים שזכו בתחרות סרטי האקדמיה לסטודנטים ה-36, שנערכה בלוס אנג'לס.

תחרות הסרטים היא אחד האירועים הפופולריים של האקדמיה, בה מוגשים פרסים לסטודנטים מבטיחים לקולנוע בקטגוריות שונות, כשבכל קטגוריה שלושה זוכים במדליית זהב, כסף או ארד.

מדליית הזהב עבור הסרט העלילתי הטוב ביותר הוענקה לגרג האלוי מאוניברסיטת דרום קליפורניה על סרטו "Kavi" אודות ילד הודי צעיר הנאלץ לצאת לעבוד למחייתו. הפרס הראשון לסרט אנימציה ניתן לגלן הרמון מאוניברסיטת בריגהאם על הסרט "Pajama Gladiator'" סרט אנימציה קצר המגולל את סיפורו של נער הנענש בחומרה על כך שגנב עוגיות באמצע הלילה.

הזוכה בפרס הראשון עבור סרט דוקומנטרי היא ליז צ'אי מאוניברסיטת קולומביה עבור הסרט "The Last Mermaids", המגולל את קורותיהן של נשים המתפרנסות מצלילה בקוריאה. על זכייתה אמרה ליז, כי "כששמעתי לבסוף שזכיתי הייתי כה נרגשת. זו באמת התגשמות חלום".

הפרסים חולקו על ידי האקדמיה לקולנוע, המעניקה גם את פרסי האוסקר בכל שנה מדי חורף. המקומות הראשונים זכו במענק של 5,000 דולר, המקומות השניים במענק של 3,000 דולר וזוכי מדליות הארד נאלצו להסתפק בפרס של אלפיים דולר בלבד.

הטקס נערך בתיאטרון הסיני בבוורלי הילס, באותו אולם, שבו נערך מדי שנה טקס האוסקר. בטקס השתתפו דמויות מוכרות מהוליווד, כמו השחקן גארי אולדמן ("האביר האפל"), הבמאי ג'ון לנדיס ("האחים בלוז"), האנימטור אנדראס דיה ("אלאדין") והמפיק ויו''ר האקדמיה רוברט ריים.

מאז שהוקמה בשנת 1972 תומכת האקדמיה לסטודנטים ביוצרי קולנוע צעירים. רשימת הזוכים בעבר כוללת גם שמות כמו ספייק לי, רוברט זמקיס, ג'ון לסטר וטרי פרקר.

כשתגדל זה יהיה אוסקר אמיתי
כשתגדל זה יהיה אוסקר אמיתי
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד