האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ראש המחלקה מציג: שישה ספרים ודיסק

כמה הייתם משלמים בשביל לקרוא את השירים של הפרופסורים שלכם? הסטודנטים למדע המדינה באוניברסיטה העברית לא צריכים להתאמץ הרבה - פרופ' אבנר דה שליט, ראש המחלקה, מוציא דיסק שירים אישי

יעל ללום | 04-05-2009 11:21:00

הסטודנטים למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים לא ידעו שראש המחלקה שלהם, פרופ' אבנר דה-שליט, בילה בשנתיים האחרונות את ימי חמישי בנסיעה מהאוניברסיטה אל אולפן ההקלטות.

דה-שליט, פסנתרן בעברו ומרצה שעוסק בסוציאליזם וסביבה בהווה, אסף חומרים שכתב והלחין בעשרים השנים האחרונות, והחליט לתת להם כבוד בדיסק חדש 'אינטימי'.

"הדיסק הוא בין פופ מורכב לרוק רך, סגנון שנות השבעים", מספר דה-שליט ובכך מפיג את ההנחה המתבקשת שפרופסור באוניברסיטה יוציא לכל היותר דיסק קלאסי.

"היוזמה הייתה של אשתי. אמרתי לה 'שמעי, יש הרבה חומר וצריך לעשות משהו' והיא לחצה", הוא מספר, "מי שעודד אותי להמשיך ולעבוד היה ארז יולביץ', המפיק המוזיקלי, שעזר לי לעבוד על הכתיבה וההלחנה וישב איתי שעות רבות. במהלך שהותי באקדמיה פרסמתי שישה ספרים, אבל מהדיסק הכי התרגשתי".

דה-שליט כתב את מילות כל השירים, למעט שיר אחד של חיים גורי ושיר נוסף של מיכל גל. על השירה עצמה אמונה מעיין הירשביין. "אני לא שר, השתגעת? מעיין, הזמרת, היא בחורה מדהימה ורגישה שהצליחה להבין את השירים למרות גילה הצעיר ולמרות שהיא מהסצנה התל אביבית ואני מהירושלמית, שתהום עוברת ביניהן".

העיסוק הצדדי של ראש המחלקה יכול להעניק השראה לסטודנטים שמאמינים כי אדם צריך להתמקצע בתחומו ולהתפתח בכיוון אחד בלבד. "החיים מלאים בהפתעות וצריך לדעת לנצל הזדמנויות", אומר דה-שליט. "ומי שהכי עוזר במימוש ההזדמנויות האלה הם חברים טובים שעוזרים בדרך".

ואיך מגיבים הסטודנטים לתחביב החדש של המרצה הפופולארי? "קיבלתי עשרות אימיילים מסטודנטים מהמחלקה שכתבו מה דעתם על הקטעים, נתנו מחמאות ולא חסכו בביקורות ועצות. השמועה על הדיסק פשוט עברה, זה לא שבסוף השיעור הטלתי על הסטודנטים לקרוא פרק של מארקס ולשמוע את שיר 4 מהדיסק שלי...".

עטיפת הדיסק "אינטימי" (עיצוב: יעל בוברמן)
עטיפת הדיסק "אינטימי" (עיצוב: יעל בוברמן)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי