האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נאבקים נגד סגירת ביה''ס לרפואת שיניים

"מגדל השן מתפורר" ו"בשיניים נלחמים, את בית הספר לא סוגרים" הן רק חלק מהסיסמאות שליוו את הפגנת הסטודנטים לרפואת שיניים מאוניברסיטת ת"א, שיצאו נגד הכוונה לסגור את בית הספר

יעל ללום | 03-05-2009 13:55:00

נלחמים נגד עקירת שן הבינה. הבוקר (א') התכנסו כ-200 סטודנטים מבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב, ומחו נגד הכוונה לסגור את בית הספר. לטענת הסטודנטים, הנהלת האוניברסיטה לא מעבירה כספים לסגירת הגירעון התקציבי של בית הספר, המוערך בשמונה מיליון ש''ח.

סטודנטים לרפואת שיניים וכן מפקולטות שונות התכנסו בחזית ביה"ס לבושים בחלוקים לבנים וקראו סיסמאות כ"חור בהשכלה", "בשיניים נלחמים, את בית הספר לא סוגרים", "מגדל השן מתפורר" וכדומה.

לאחר ההפגנה הסטודנטים יצאו לצעדה אל משרדי הנהלת האוניברסיטה ודרשו ממנה ומהות"ת (הועדה לתקצוב ותכנון) לפתור לאלתר את הויכוח על התקציב.

"הכרחי שבמדינת ישראל יהיו שני בתי ספר לרפואת שיניים", אומר גיל גולדנברג, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב. " איזה מסר המדינה מעבירה לאזרחיה כשהיא שולחת את הסטודנטים ללמוד רפואת שיניים בחו"ל? הרי שכר הלימוד שם מגיע לשמונים אלף דולר, והרמה האקדמית נמוכה באופן משמעותי מזו שבארץ". גולדנברג הוסיף כי אם לא יהיה שינוי במדיניות, הם יחריפו את צעדיהם "לא נפסיק במאבק עד שתתחדש ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בבית הספר".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר: "אוניברסיטת ת"א סבורה שחשוב ביותר לקיים במדינת ישראל שני בתי ספר לרפואת שיניים ותמשיך במאמציה להבטיח את המשך קיומו של בית הספר.

"אנו ממתינים להכרעת ות"ת באשר לסיוע הנדרש על מנת שבית הספר יוכל להמשיך לפעול".

הפגנת הסטודנטים לרפואה בת"א (צ' - לורה גויכמן)
הפגנת הסטודנטים לרפואה בת"א (צ' - לורה גויכמן)
(צ' - לורה גויכמן)
(צ' - לורה גויכמן)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי