האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שובתים למען רפואת השיניים

ביום ראשון הקרוב יושבתו בית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת ת"א, במחאה על כך שלא מעבירים למוסד תקציבים

יעל ללום | 30-04-2009 16:04:00

בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב יושבת ביום ראשון (ה-3 במאי) לחצי יום על ידי סגל ההוראה, שמוחים על אי הזרמת תקציב למוסד.

השביתה, שמגובה בתמיכת הסגל הבכיר ואגודת הסטודנטים, באה במטרה לנסות ולמנוע את סגירתו של בית הספר, המהווה כיום אחד משני בתי הספר היחידים בארץ לרפואת שיניים.

"לבית הספר חסר תקציב של שמונה מליון שקלים כדי שיוכל להמשיך לתפקד", אומר ליאור רוטברט, דובר המאבק. "ההנהלה בתל-אביב לא עומדת בהתחייבותה להעביר כספים ולכן הופסקה ההרשמה ללימודים בשנה הבאה. יש לכך משמעות אקדמית וחברתית חריפה, שכן אם יהיה רק מוסד אחד שיכשיר רופאי שיניים, נגיע למצב שרופאי השיניים בישראל יגיעו לכאן אחרי לימודים ברומניה".

שביתת הסטודנטים תיפתח ביום ראשון בתשע בבוקר, בהפגנת מחאה מול שערי בית הספר. "העובדה שלא מזרימים כספים פוגעת לא רק בנרשמים החדשים ללימודים, אלא גם בהכשרה הקיימת של הסטודנטים הנוכחיים", מוסיף רוטברט.

כאמור, ההשבתה זוכה לתמיכתו של הסגל הבכיר, ביניהם פרופ' אריאל בן עמר, יו"ר נציגות המורים: "סגל המורים עשה ויתורים כואבים. אנחנו לא נאבקים למען תנאי שכר או תנאי עבודה אלא אך ורק למען רפואת השיניים בישראל. אנו מתכננים יחד עם הסטודנטים צעדי מחאה נוספים".

תגובת אוניברסיטת ת"א: "אוניברסיטת ת"א סבורה שחשוב ביותר לקיים במדינת ישראל שני בתי ספר לרפואת שיניים ותמשיך במאמציה להבטיח את המשך קיומו של בית הספר.

"אנו ממתינים להכרעת ות"ת באשר לסיוע הנדרש על מנת שבית הספר יוכל להמשיך לפעול".

"לבית הספר חסר תקציב של שמונה מליון שקלים" (צ' - ShutterStock)
"לבית הספר חסר תקציב של שמונה מליון שקלים" (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי