האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קיצוצים ומכללה חדשה

בקרוב: יותר קשה להיות עורך דין, יותר סיכויים להתקבל ללימודי הנדסה ופחות כסף להנהלת האוניברסיטה העברית. החדשות

הדר גילת | 02-04-2009 11:43:00

לשכת עורכי הדין פרסמה המלצות חדשות שנועדו להקשיח את תנאי הכניסה למקצוע המבוקש. בין ההמלצות: הארכת תקופת ההתמחות משנה לשנתיים, הגברת הפיקוח על מאמני המתמחים במשרדים, שינוי מתכונת בחינות ההסמכה והקמת בית ספר מיוחד למתמחים.

על פי ההמלצות, הלימודים בבית הספר המיוחד יתקיימו בשנת ההתמחות הראשונה, בימי שלישי ושישי, ויעסקו בהתנהלות עורכי הדין מול גורמי הממשל, לימודי אתיקה, ביצוע עסקאות נדל"ן ועוד.כעת ממתינים לשר המשפטים הנכנס, יעקב נאמן, שיבחן את ההצעות וישקול את אישורן.

בטקס הסמכת עורכי הדין שנערך בחודש דצמבר האחרון, הוסמכו למעלה מאלף עורכי דין חדשים. לאור המספר הגבוה, הזהיר בטקס יו"ר לשכת עורכי הדין, יורי גיא-רון, כי בתוך פחות משלוש שנים תמנה הלשכה כ- 50 חברים, מצב אותו הגדיר גיא-רון כ"שערורייתי למקצוע".

מקשיחים התנאים
מקשיחים התנאים

מקצצים
בעקבות המצוקה התקציבית בה שרויה האוניברסיטה העברית והמשבר הכלכלי במשק, הודיעה הנהלת האוניברסיטה העברית על קיצוץ של 10 אחוזים בשכרה?.

לדברי סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה, אלחנן הכהן, ההחלטה התקבלה מתוך כוונה לשמש דוגמא לשאר העובדים באוניברסיטה. "אנו מצפים שהסגל האקדמי והמנהלי ירתמו גם הם למאמץ, כל אחד על פי יכולתו".

מכללה חדשה
השבוע אישרה הממשלה היוצאת את הקמתה של המכללה האקדמית להנדסה ולטכנולוגיה אורט הרמלין בנתניה.

זהו השלב האחרון הנדרש על פי חוק, לקראת פתיחת מוסד אקדמי חדש. שכן, המכללה כבר קיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה ושל הוועדה לתכנון ותקצוב.

אי לכך, כבר משנת הלמודים הבאה, ניתן יהיה להירשם ללימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות ובהנדסה רפואית במכללה. בנוסף המכללה תפתח מכינה במתמטיקה ובפיזיקה למועמדים שיהיו מעוניינים לשפר את הישגיהם במקצועות אלה.

יוצאים לדרך חדשה
יוצאים לדרך חדשה
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים