האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פרס יוקרתי לסרט סטודנטים ישראלי

סרט הסטודנטים "עלמה" של רוי קריספל זכה בפרס "הסרט הקצר הטוב ביותר" בפסטיבל בינלאומי לקולנוע עצמאי שנערך בלוס אנג'לס

יעל ללום | 09-02-2009 11:05:00

לא כל סטודנט זוכה לראות את פרוייקט הגמר של לימודיו גורף פרס יוקרתי, אבל רוי קריספל יכול לספר לכם על ההרגשה. קריספל, בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א, זכה בפרס "הסרט הקצר הטוב ביותר" בפסטיבל בינלאומי לקולנוע עצמאי שנערך בלוס אנג'לס, על סרטו "עלמה".

"לא חשבתי שהסרט יגיע למעמד הזה, כי הנושא שלו הוא לא 'ישראלי טיפוסי', כלומר לא עוסק בסכסוך הישראלי-פלסטיני או בשואה", אומר קריספל. "אני חושב שאהבו אותו כי הוא מיוחד ושונה. יש בו קאסט מצומצם, דרמה קטנה כביכול וכמעט שאין דיאלוגים".

הסרט, בכיכובם של ירון מוטולה ("טירונות", "מינכן") ושני ורצ'יק, מספר על זוג חוזרים בתשובה שחיים בתל-אביב. מערכת היחסים מתערערת כאשר האישה, שסובלת מדלקת פרקים ראומטית וממחשבות אובדניות, חושדת בבעלה, שעובד בחדר מתים, כי הוא בוגד בה עם "פציינטית". "הסיפור מבוסס על אגדה אורבאנית ששמעתי בתל אביב, והחלטתי לעבד אותה לסרט", מספר קריספל.

"עלמה" הוא פרוייקט סיום הלימודים של קריספל, ומאז הוא הספיק להקרין את סרטו "הרי את מחודשת לי" בסינמטקים, ולצלם את "אורח", עיבוד לסיפור "שמן" של ריימונד קארבר. "הזכייה העניקה לי בעיקר כבוד", אומר קריספל. "הקולנוע הישראלי מתחיל להתעורר בעולם, וכל זכייה נותנת דחיפה לקדם פרוייקטים גדולים יותר".

עלמה (צ' - יחצ)
עלמה (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי