האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

החנון שתקע אותי

בדרך כלל מי שמצליח בעסקים הוא לא הגאון הממושקף, אלא זה שמצליח לשבות לבבות. בגרמניה החליטו ללמד את ההנדסאים החנונים את אמנות הפלירטוט

יעל ללום | 26-01-2009 10:36:00

באוניברסיטת פוטסדאם בגרמניה לא מסתפקים בהישגים הלימודיים של הסטודנטים, ולכן החליטו ללמד אותם מעט על חיי האהבה, כך התפרסם ב'נשיונל פוסט'.

'קורס פלירטוט' הוא תוספת חדשה למערכת השיעורים ממנה יכולים לבחור הסטודנטים להנדסת IT (טכנולוגיית מידע) באוניברסיטה.

הסגל האקדמי של האוניברסיטה מסביר כי בקורס הסטודנטים ילמדו לתקשר באופן פלרטטני במסיבות או אפילו בכתיבת מיילים, מה שיתרום להם במישור העסקי והאישי.

אחד התומכים ביוזמה הוא דניאל ברי, פרופ' קנדי שטוען שבזמן לימודיו הוא התאים באופן מושלם לסטריאוטיפ החנון הבתול, ושאם הוא היה לוקח את הקורס ייתכן שחייו היו מחייכים אליו יותר.

המתנגדים לצעד טוענים כי הוא משרת את הסטיגמה שדבקה בסטודנטים להנדסה, אשר הפכה ללא רלוונטית. פרופ' אליזבת קרופט מאוניברסיטת קולומביה הבריטית מסבירה: "סטודנטים להנדסה בעבר עבדו באופן אינדיבידואלי על הפרוייקטים שלהם, אך היום הם מחויבים לשתף פעולה עם סטודנטים אחרים ולכן גם התרבות שלהם משתנה".

הקורס בפלירטוט לא בהכרח יהפוך את הסטודנטים לדון ז'ואנים, סבור ברי. "הם עשויים לעבור בהצלחה את המבחן או את משחקי התפקידים, אבל לא בטוח שהם יוכלו להפנים את המידע וליישם אותו בחיים האמיתיים".

יש מועד ב'?
יש מועד ב'?
יכול היה להיות בתול בן 20
יכול היה להיות בתול בן 20
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי