האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לסייע לסטודנטים הנפגעים מהמצב

כך קראה המועצה להשכלה גבוהה בישיבת חירום שכינסה בעקבות המצב הביטחוני באזור הדרום

מורן ראדה | 06-01-2009 18:08:00

שרת החינוך ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג), פרופ' יולי תמיר, וראש הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת), פרופ' שלמה גרוסמן, כינסו היום (ג') ישיבת חירום עם ראשי המוסדות להשכלה גבוהה ונציגי הסטודנטים מהקמפוסים המושבתים בדרום.

ישיבת החירום באה לבחון את האופציות הקיימות להשבת הסטודנטים ללימודים. בדיון הוחלט כי תעשה פניה לפיקוד העורף על מנת שיבדוק בימים הקרובים את האפשרות לחדש את הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה בדרום או בחלק מהם, בהתאם ליכולות המיגון של המוסד.

"על המוסדות לפעול ככל הניתן על מנת לסייע לציבור הסטודנטים בכלל ולסטודנטים המשרתים בשירות מילואים בפרט", אמרה שרת החינוך, פרופ' תמיר.

יו"ר ות"ת, פרופ' גרוסמן, הוסיף כי ההקלות הניתנות מתוקף החוק לסטודנטים היוצאים למילואים, הינן המינימום שעל המוסדות לעשות למען הסטודנטים שנפגעים מהמצב הביטחוני בדרום הארץ.

בנוסף, שלחה המועצה להשכלה גבוהה מכתב לראשי המוסדות להשכלה גבוהה, בו קראה להם לסייע לציבור הסטודנטים שנפגע בעקבות המצב, אם בעקבות המגורים באזור עוטף עזה ואם בשל שירות המילואים. "הסטודנט הנקרא לשרת את המדינה 'נתלש' למעשה משגרת חייו האזרחית ונחשף לקושי פיזי ולסיכון הכרוכים בשירות מילואים", נכתב.

מכללת ספיר בימים טובים יותר (צ' - תומר פדידה, יחצ)
מכללת ספיר בימים טובים יותר (צ' - תומר פדידה, יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי