האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים בעולם מפגינים נגד צה"ל

לא רק הסטודנטים הישראלים מעורבים במה שקורה בדרום. סטודנטים באירופה, בארה"ב ובמדינות ערב יצאו לרחובות בימים האחרונים להפגין נגד המבצע בעזה

יעל ללום | 05-01-2009 14:13:00

הפגנות סטודנטים מתקיימות בימים אלה בערים מערביות רבות, בהן ניו-יורק, פריז, ואמסטרדם, וכן במדינות ערביות שונות. כל הפגנה כזו הוציאה לרחובות אלפי מפגינים שקוראים להפסיק את התקיפה הטרוריסטית, לדבריהם, של ישראל בעזה.

למרות התמיכה הרשמית שמפגינה ארה"ב כלפי ישראל, נערכות הפגנות נגד התקיפה במדינות רבות ברחבי היבשת. הגדולה שבהן התקיימה במוצ"ש האחרון בניו-יורק, כאשר אלפי אנשים צעדו דרך ה'טיימס-סקוור' לכיוון שגרירות ישראל שבצפון מנהטן. על אחד השלטים אף נכתב ‘give Israel the shoe’, והתייחס לנעל שנזרקה על הנשיא בוש בעיראק לפני כחודש.

קלואי, סטודנטית צרפתייה שלומדת בישראל, חזרה השבוע מביקור בפריז. "המלחמה בעזה מופיעה בעמוד הראשון של 'לה-מונד' כבר כמה ימים", היא מספרת. "פריז היא עיר מעורבבת – יש בה יהודים, מוסלמים וצרפתים שמעורבים בפוליטיקה ולכן מה שקורה בישראל מאוד מעסיק את הפריזאים. בסופ"ש הייתה הפגנה נגד התקיפה, שהשתתפו בה 20 אלף תושבים, לדעתי רובם סטודנטים, ואתמול התקיימה הפגנה בעד ישראל שמנתה לפי המשטרה 4,000 איש".

באירן נערכות מדי יום הפגנות סטודנטים אשר מכוונות בעיקר נגד מצרים, ירדן ושאר המדינות הערביות שלא עושות מספיק, לדברי המוחים, על מנת לעזור לפלסטינים. הסטודנטים קראו לממשל האירני שלא למכור נפט למדינות שתומכות בישראל, והקיצוניים שבהם אף ביקשו להגיע לעזה ולבצע פיגועי התאבדות נגד ישראל. ב'טיימס' הטהרני פורסם כי הפגנה של מאות סטודנטים נערכה אתמול (יום א') מול משרדי האו"ם בעיר, בקריאה להתערב בפעולת ישראל בעזה.

הפגנה ליד שגרירות לונדון (צ'- יח"צ)
הפגנה ליד שגרירות לונדון (צ'- יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי