האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

האוצר יעביר 170 מיליון שקל לאונ'

בתום דיון סוער בוועדת הכספים סיכמו נציגי האוצר והאקדמיה על העברת 170 מיליון שקל לאוניברסיטה. עוד הובטח כי הסכם הפשרה שהושג עם ראש הממשלה - יכובד. עם זאת, איום השביתה עדיין מרחף

הדר גילת | 10-11-2008 15:50:00

הבוקר (ב') נפגשו נציגי האוצר והאקדמיה לדיון סוער בוועדת הכספים של הכנסת. הפגישה התקיימה יממה לאחר מכתבו של נשיא ועד ראשי האוניברסיטאות, פרופ' מנחם מגידור, שכתב כי תיתכן השבתה של מערכת ההשכלה הגבוהה, בשל אי עמידתו של האוצר בהסכם שנחתם עם ראש הממשלה אהוד אולמרט.

בדיון, בו נכחו ראשי הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה (הות"ת) וראש אגף התקציבים באוצר, הוחלפו דברים קשים, אך בסיום הישיבה הצליחו הצדדים להגיע להסכם - משרד האוצר יעביר באופן מיידי 170 מיליון שקל, מתוכם 120 מיליון שקל יכסו את התייקרויות השכר ו-50 מיליון שקל יתווספו לתקציבי הפיתוח.

בנוסף לכך, נציגי האוצר הבהירו כי הסכם הפשרה שהושג על ידי רה"מ יכובד במלואו.

לפני כעשרה ימים חתם אולמרט על הסכם, לפיו תינתן למערכת ההשכלה הגבוהה תוספת תקציבית של 515 מיליון שקלים, אשר מתוכם 465 מיליון שקלים יועברו לאוניברסיטאות, ו- 50 מיליון שקלים, שישולמו על ידי המדינה, ישמשו לצורכי פיתוח, בהתאם לתוכניות שיגישו ראשי המוסדות להשכלה גבוהה ובפיקוח שרת החינוך.

במהלך הדיון מחה ראש אגף התקציבים באוצר, רם בלינקוב, על כך שראשי האוניברסיטאות הלכו להתלונן באמצעי התקשורת, במקום לפנות אל האגף עצמו, ואולם יו"ר הות"ת, הפרופ' שלמה גרוסמן, השיב שכן נעשתה פנייה אך הם לא זכו לכל יחס וכי נציגי האוצר נוהגים בהם בסחבת.

בלינקוב עצמו האשים את הות"ת על שלא עמדה בהסכמים שנחתמו עמה לפני ארבע שנים בנושאי שיטות תקצוב, פנסיה וכו'. "קיצוץ בתקציבים איננו סיבה שלא לכבד הסכמים. אתם חושבים שאני אחתום כל חודש על צ'ק של מאות מיליונים בלי שיהיה אצלכם סדר וניקיון?", שאל. אך עם זאת, כאמור, סוכם על העברת כספים למוסדות להשכלה גבוהה.

ערב ההסכם עם רה"מ - הסטודנטים והמרצים עוד מחו (צ' - שלומית  עצבה)
ערב ההסכם עם רה"מ - הסטודנטים והמרצים עוד מחו (צ' - שלומית עצבה)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי