האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איפה מחלקים מענק ואיזה קורס לומדים אסירים

כמה סטודנטים יש בישראל, איפה מחלקים מענק בגובה של 11 אלף שקלים ואיזה קורס לומדים אסירים? הכל בחדשות

יובל אל-אור | 02-11-2008 15:21:00

לאחר דיונים, מחאות וחשש משביתה, נפתחה הבוקר (א') שנת הלימודים האקדמית כסדרה.

מנתוני המועצה להשכלה גבוהה עולה כי 270 אלף סטודנטים הגיעו אל כיתות הלימוד באוניברסיטאות ובמכללות הפרטיות, מתוכם 213 אלף סטודנטים לתואר הראשון (75 אלף באוניברסיטאות, 75 אלף במכללות האקדמיות, 42 באוניברסיטה הפתוחה ו- 21 אלף במכללות להכשרת מורים), 45 אלף לתואר שני, 11 אלף סטודנטים לתואר שלישי ועוד כאלף סטודנטים לומדים לימודי תעודה.

גרים בתחנה המרכזית? קבלו מענק
יוזמה חדשה של עיריית תל אביב תאפשר לסטודנטים שישכרו דירות בשכונת נווה שאנן, שבאזור התחנה המרכזית, לקבל מלגת לימודים בגובה של עד 11 אלף שקלים. המענקים יינתנו לסטודנטים שיתגוררו באזור למעלה משנה.

מרבית המתגוררים באזור התחנה המרכזית כיום הם עובדים זרים והמקום נחשב למוקד פשיעה. בעירייה מאמינים כי הבאת צעירים וסטודנטים לאזור תשקם את השכונה ותביא לפריחת האזור.

כלואים באוניברסיטה, ולהפך
אם יש משהו שלאסירים יש בשפע, זה זמן. ואם כבר יש זמן אז למה לא לנצל אותו ללימודים.

בשירות בתי הסוהר (שב"ס) חשבו על זה, ולאחרונה נפתחה בכלא איילון כיתת לימוד של האוניברסיטה הפתוחה. כ- 11 אסירים ילמדו קורס "מבוא לחשיבה חברתית", שיהיה חלק מלימודיהם לתואר.

ואם אתם חושבים שהאוניברסיטה לא לוקחת כסף מאסירים, אתם טועים. עלות הקורס לכל אסיר היא כאלפיים שקלים, אותם משלמים האסיר עצמו ואגף החינוך של השב"ס. וגם כאן, כמו בכל מוסדות ההשכלה הגבוהה, יהיו תלמידים שיקבלו מלגה מהאוניברסיטה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי