האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שוב: הסטודנטים נגד ממשלת ישראל

כמאה סטודנטים השתתפו בהפגנה הקוראת לממשלת ישראל לכבד את ההסכמים עליהם היא חתומה ולא לעלות את שכר הלימוד ללא הידברות עם הסטודנטים

הדר גילת | 24-09-2008 17:09:00

כ- 100 סטודנטים השתתפו אמש (ג') בהפגנת המחאה "ישראל רוצה ללמוד". הפגנה זו היתה יריית הפתיחה במאבק הנוכחי. הסטודנטים קראו לממשלת ישראל לכבד את ההסכמים שהיא חתמה עמם, הקובעים כי שכר הלימוד לא יועלה לפני הידברות עם הסטודנטים.

בדרך לכיכר המדינה חסמו המפגינים את התנועה בקטעים מהרחובות רמז וז'בוטינסקי, עד להגעה לכיכר המדינה.

בעצרת שילבו כוחות הסגל הבכיר, הסגל הזוטר ונציגי הסטודנטים. מי שעוד לקח חלק בהפגנה היה יו"ר ארגון המורים, רן ארז, שפתח את האירוע והכריז כי "אנחנו למודי שביתות ואם נצטרך - נשבות ביחד עם הסטודנטים".

לאחר ההפגנה אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, בועז טופורובסקי כי "אחרי למעלה מחודשיים של הידברות ללא התקדמות עם ממשלת ישראל, עלינו שלב נוסף במחאתנו. אני מקווה מאוד שממשלת ישראל תתעשת, ותעמוד בהסכמים שהיא עצמה חתמה, ולא תאלץ אותנו להחריף את המאבק".

לדברי יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג, "לא מדובר רק על מאבק בהעלאת שכר הלימוד או על אי כיבוד הסכמים. מדובר במאבק בין שתי תפישות עולם. זו של משרד האוצר הטוענת כי יש להפריט גם את החינוך הציבורי וזו הגורסת כי חינוך הוא לא מוצר והאוניברסיטאות לא תהיינה פרי נחלתן רק של אלו אשר ידם משגת".

ארכיון (צ' - אגודת אונ' חיפה)
ארכיון (צ' - אגודת אונ' חיפה)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי