האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ועדת הכספים תומכת בסטודנטים

בדיון שנערך בוועדת הכספים של הכנסת קראו החברים שלא לעלות את שכר הלימוד. "העלאת שכר הלימוד היא מחיר אסטרטגי שישראל לא תוכל לשלם", אמרה ח"כ נוקד

מורן ראדה | 08-09-2008 15:30:00

"יש להקפיא את שכר הלימוד כגובהו בשנה שעברה, ולהשאיר את ההפחתה של 26% בשכר הלימוד הבסיסי" – כך החליטה הבוקר (ב') ועדת הכספים של הכנסת בדיון שעסק בשאלת שכר הלימוד של הסטודנטים באוניברסיטאות.

יו"ר הוועדה, ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן (העבודה), וכן מספר חברי כנסת נוספים ציינו כי התנהלות פקידות האוצר ושר האוצר מובילה לאי פתיחת שנת הלימודים.

"העלאת שכר הלימוד היא מחיר אסטרטגי שישראל לא תוכל לשלם", אמרה חברת ועדת הכספים ח"כ אורית נוקד (העבודה), "אין לנקוט במהלך זה מבלי לשבת עם הסטודנטים, תוך כיבוד ההסכמים הקיימים".

"יש תמימות דעים בקרב ראש הממשלה, שרת החינוך, חברי הממשלה, ועדת החינוך והיום ועדת הכספים לגבי הצורך להקפיא את שכר הלימוד ולעמוד בהסכם שנחתם עם הסטודנטים", אומר יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, בועז טופורובסקי, "לא ייתכן ש-250,000 סטודנטים מוצאים עצמם בני ערובה של גחמות פקידי האוצר ושר האוצר שעסוק מדי בקמפיין של ציפי לבני ולא מוצא זמן להתפנות ולפתור את מצוקת הסטודנטים".

טופורובסקי מוסיף כי "חבל שאדם בודד יגרור מדינה שלמה וציבור של מאות אלפי סטודנטים למאבק נוסף וכל כך מיותר".

מאבק הסטודנטים בא בעקבות הסחבת שהממשלה נוקטת באשר לשאלה האם יועלה השנה שכר הלימוד. שכן, בהיעדר החלטה בנושא, יתבקשו הסטודנטים לשלם בשנת הלימודים הקרובה 9,655 ש"ח, במקום השכר הנוכחי – 8,611 ש"ח

בשבוע שעבר הציבו מנהיגי הסטודנטים אולטימטום לממשלה והודיעו כי בכוונתם לצאת למאבק ולא לשלם על שנת הלימודים הקרובה, במידה ולא תתקבל החלטה על הקפאה או הורדה בשכר הלימוד עד ל-7 בחודש, ואולם טרם התקבלה בממשלה כל החלטה בנושא.

מפגינים מול בית ראש הממשלה. ארכיון (צ' - יורם לימודים)
מפגינים מול בית ראש הממשלה. ארכיון (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי