האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פיתוח ישראלי: במחיר נסיעה לחו"ל ניתן למגן את הבית מפני רעידות אדמה

ד"ר יורי ריבקוב מן המחלקה להנדסה אזרחית במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, והמהנדס ולדימיר ברימן, פיתחו דרך לחיזוק את המבנה הקיים, ובעלות סבירה, כך שבניין המגורים לא יתמוטט בעת אירוע הטבע הפתאומי.

24-08-2008 11:30:00

הפתרון המוצע מיועד למבנים הבנויים על עמודים חשופים, שלהם עמידות נמוכה לפגיעה בעת אירוע סייסמי. מספר המבנים הבנויים באופן זה בישראל הוא רב מאוד, וקיימת סכנה מהותית לפגיעה בהם בעת רעידת אדמה. מרבית המבנים הללו נבנו בשנות ה- 50 ואילך, כאשר בישראל היתה עדיין מודעות נמוכה לנושא מיגון מבנים מפני רעידות אדמה.

החוקרים מציעים להחליף במבנה הקיים את העמודים החשופים בעמודים מיוחדים. לשם ביצוע החלפת העמודים משתמשים בציוד המקבל עליו את העומס באופן זמני, עד להקמת העמוד החדש.

אם למבנה ממוצע בן ארבע קומות, שבכל קומה ישנן ארבע דירות, קיימים 16 עמודים, הרי שהעלות לחיזוק המבנה בשיטה המוצעת היא עמוד אחד ליחידת דיור. העלות המשוערת של עמוד הוא כ- 5000 דולר, מחירה של חופשה ממוצעת בחו"ל. כנגד ההשקעה ניתן להוזיל את עלויות הביטוח למבנה, וערכו יעלה בפני רוכשים פוטנציאליים.

מאמר על השיטה המוצעת, שהוגשה לרישום כפטנט בישראל, פורסם לאחרונה באתר האינטרנט של כתב העת הבינלאומי היוקרתי - The Structural Design of Tall and Special Buildings, של בית ההוצאה לאור JOHN WILEY AND SONS.

המכללה האקדמית יהודה ושומרון באריאל
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי