האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שנים מכרסמים במערכת ההשכלה

כך אמר חתן פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר, במסיבת עיתונאים שכונסה במלאת שנה להגשת מסקנות ועדת שוחט. בכינוס הזהיר יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב כי אם הדו"ח לא יאומץ, שנת הלימודים לא תיפתח

הדר גילת | 14-07-2008 18:16:00

"מערכת ההשכלה הגבוהה היא המערכת החשובה ביותר למדינה, שנים מכרסמים בה" – כך אמר הבוקר (ב') חתן פרס נובל, פרופסור אהרון צ'חנובר, במסיבת עיתונאים שכונסה במלאת שנה להגשת דו"ח ועדת שוחט.

בהמשך השווה פרופ' צ'חנובר את בריחת המוחות מישראל למצב ששרר בגרמניה הנאצית כאשר היטלר עלה לשלטון ומדענים רבים נמלטו לארצות אחרת. "אולי זו לא השוואה מוצלחת במיוחד, אבל זאת התחושה שלי כשאני שומע את כל העליהום על מערכת ההשכלה הגבוה" אמר.

בתום המפגש התנצל הפרופסור ואמר כי לא התכוון להשוות בין גרמניה הנאצית לישראל הדמוקרטית. "נתתי דוגמא למצב שבו אווירה של דה לגיטימציה הביאה לבריחת מוחות".

בכינוס הספידו ראשי מערכת ההשכלה הגבוהה את הדו"ח ונשיא האקדמיה הישראלית למדעים, פרופ' מנחם יערי אף ציין ש "זהו יום הזיכרון של דו"ח ועדת שוחט. מאז שגובש, מצב המערכת הורע וההתקפות עליה הלכו ונעשו שלוחות רסן".

יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב, פרופ' שלמה גרוסמן, הזהיר כי "אם לא תאמץ הממשלה את דו"ח שוחט, שנת הלימודים לא תיפתח באוקטובר ואנו לא נוכל להמשיך לנהל את מערכת ההשכלה הגבוהה".

לאחר מסיבת העיתונאים אמרה שרת החינוך, פרופסור יולי תמיר, כי "שעון החול של מערכת ההשכלה הגבוהה נגמר. אני דורשת כי הצעת המחליטים שגיבשתי בתאום עם כלל הגורמים במערכת ההשכלה הגבוהה תעלה לדיון ביום ראשון הקרוב בישיבת הממשלה, כפי שהובטח אצל שר האוצר. קבלת הודעה על הקצאת משאבים משמעותית למערכת ההשכלה הגבוהה והכרחית לה כאוויר לנשימה".

האם תתחילו את שנת הלימודים הבאה? (צ' - יורם לימודים)
האם תתחילו את שנת הלימודים הבאה? (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי