האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

''דברי הבלע של שר האוצר הינם שקר גס''

כך אמרו ראשי הסגל הבכיר לאחר ששר האוצר תקף בדיון במליאה את המרצים וטען כי הם "נוסעים לחו"ל במספרים אסטרונומיים, ואומרים שזה בשם החופש האקדמי"

הדר גילת | 10-07-2008 10:31:00

"אל תתחבאו תחת החצאית של חופש אקדמי. נוסעים לחו"ל במספרים אסטרונומיים, ואומרים שזה בשם החופש האקדמי" – כך תקף שר האוצר, רוני בר און, את המועצה להשכלה גבוהה ואת ראשי האוניברסיטאות במהלך דיון במליאה שהתקיים אמש (ד') ואשר עסק בהצעת החוק לחיזוק מערכות ההשכלה הגבוהה בישראל.

לדברי שר האוצר, המשבר הנוכחי פרץ מאחר שאנשי האקדמיה סירבו לתת שיבדקו מה נעשה בכסף. "בליל החתימה על ההסכם לקח הסגל הבכיר את כל הכסף לעצמו ואת הסגל הזוטר הפקיר, ואחר כך הוא עוד ממשיך לדבר על בריחת מוחות של מרצים שנשללה מהם תוספת שכר בגלל חצי מיליארד שקל שניתנו כתוספות שכר מופקרות לאנשים שלא נותנים שירות", תקף בר און במליאה.

התגובה של ארגוני הסגל הבכיר של האוניברסיטאות לדברי השר לא איחרה לבוא, יו"ר המועצה המתאמת של ארגוני הסגל הבכיר באוניברסיטאות, פרופ' צבי הכהן, אמר כי "דברי הבלע של שר האוצר נגד הסגל הבכיר הינם שקר גס".

"במדינות מתוקנות מקובל ששר שנתפס משקר מעל דוכן הפרלמנט נאלץ להתפטר מתפקידו. חבל שעדיין לא הגענו להיות מדינה מתוקנת שכזו", אמר הכהן.

לדבריו, "הסגל הבכיר ניהל משא ומתן על שכרו ללא שום קשר להמלצות ועדת שוחט או תקציב מערכת ההשכלה הגבוהה".

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) ונשיא האוניברסיטה העברית בירושלים, פרופ' מנחם מגידור, הגיב לדברי בר און ואמר: "השר משתלח בבוטות באחת מהמערכות המוצלחות והמוערכות ביותר במדינת ישראל וברחבי העולם.

"יש לזכור כי המשא ומתן להסכם השכר אליו מתייחס השר נוהל על ידי האוצר, תוך כדי מעורבות אישית של השר, וכי הסיכומים אושרו על ידו באופן אישי. דבריו החמורים של השר הם על רקע הניסיון המתמשך של הממשלה להרוס את מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל".

הפקירו את הזוטרים ואח"כ עוד מוחים על בריחת מוחות. בר און (צ' - יורם לימודים)
הפקירו את הזוטרים ואח"כ עוד מוחים על בריחת מוחות. בר און (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי