האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שכר הלימוד צפוי לעלות

שכר הלימוד באוניברסיטאות צפוי לעלות בשנת הלימודים הקרובה, זאת בשל העלייה במדד המחירים לצרכן. ארגוני הסטודנטים: "ננהל מלחמת חורמה". ההחלטה הסופית תתקבל ב- 16 לאוגוסט

הדר גילת | 02-07-2008 11:01:00

הסטודנטים בכוננות. אתמול (ג') נודע כי שכר הלימוד באוניברסיטאות צפוי לעלות ב- 168 שקלים, בשל העלייה במדד המחירים לצרכן. מדובר בשינוי גישה, שכן לאורך השנים ספגו האוניברסיטאות את העלייה במדד וכך לא היה צורך לגבות מהסטודנטים את ההפרשים.

לאחר העלייה, יעמוד שכר הלימוד של הסטודנטים באוניברסיטאות על 8,779 שקלים לשנה, במקום 8,611 שקלים שנגבו בשנה שעברה.

לצערם של התלמידים מדובר ככל הנראה רק ביריית פתיחה ויתכן כי בשנת הלימודים הקרובה ישלמו הסטודנטים עוד 900 שקלים, זאת בעקבות המחלוקת על מסקנות ועדת וינוגרד להחזר שכר לימוד.

"אם ממשלת ישראל תבחר לסגת מהסכמיה עם הנהגת הסטודנטים, ציבור הסטודנטים יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו וינהל מלחמת חורמה כנגד הפגיעה המתמשכת בציבור הסטודנטים", נכתב בהודעה משותפת של יו"ר ארגון הסטודנטים נתנאל איזק ויו"ר התאחדות הסטודנטים בועז טופורובסקי .

מהוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) נמסר כי "גובה שכר הלימוד לשנה הקרובה יוכרז באופן רשמי ב-16 באוגוסט, לאחר פרסום מדד יולי. אנו מקיימים דיונים מול בכירי משרד האוצר לקיום תוכנית חומש חדשה למערכת ההשכלה הגבוהה. במסגרת הדיונים נמצא על השולחן גם נושא גובה שכר הלימוד בשנת הלימודים תשס"ט".

הפגנת סטודנטים. ארכיון (צ' - עודד ברון)
הפגנת סטודנטים. ארכיון (צ' - עודד ברון)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי