האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

את זה הרצל חזה?

לרגל יום הרצל נערך סקר שבא לבחון מה יודעים הסטודנטים בישראל על חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. התוצאות? מאכזבות

הדר גילת | 21-05-2008 11:43:00

ביום חמישי האחרון ציינה מדינת ישראל את "יום הרצל". לרגל האירוע, "מועצת הרצל" ערכה סקר שבא לבדוק מה יודעים הסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות בישראל, על חוזה המדינה. הסקר נערך בקרב 500 סטודנטים.

מתוצאות הסקר מתגלה כי למעלה ממחצית הנשאלים, 55%, לא ידעו לענות על השאלה מהי הפעולה החשובה ביותר שקידם הרצל אצל הבריטים.

הסקר, שנערך על ידי ד"ר הלל כהן, מגלה עוד כי כ-29% מהנשאלים חשבו שהרעיון המרכזי שקידם הרצל בפני הבריטים היה לכבוש את הארץ מידי הטורקים. 26% מהם חשבו שהוא פעל לביטול הספר הלבן, ו-10% סברו כי חוזה המדינה פעל לסיום המנדט הבריטי ולהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

כ-52% מהנשאלים, ידעו שפעילותו המרכזית של בנימין זאב הרצל הייתה הקמת הקונגרס הציוני וגיוס כספים. עם זאת, 29% מהנשאלים חשבו כי הרצל פעל יחד עם בן-גוריון להקמת מדינת ישראל.

מהסקר עולה עוד כי מחצית מהנשאלים לא ידעו שבנימין זאב הרצל חיבר את הספר "אלטנוילנד". 20% מהם חשבו שדוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, הוא שחיבר אותו ו-10% סברו כי המחבר היה מאיר דיזינגוף, ראש העיר הראשון של תל אביב.

בעקבות תוצאות הסקר אמר יו"ר "מועצת הרצל", דניאל פוליסר, המכהן גם כנשיא מרכז שלם, ש"תוצאות הסקר מאוששות את הערכת המועצה, לפיה הציבור אינו ער מספיק לפעילות המעשית של הרצל, ולכן מפחית מחשיבותה".

חוזה המדינה (צ' - יורם לימודים)
חוזה המדינה (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי