האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מבחני הלשכה: פעם שלישית - סיכוי קטן

88% ממי שניגשו לראשונה למבחני לשכת עורכי הדין עברו את הבחינה. מנגד, מסתבר שככל שעושים את הבחינה יותר פעמים - קטנים הסיכויים לעבור אותה, כך עולה מנתוני הלשכה

מורן ראדה | 14-05-2008 11:42:00

88% מבוגרי החוג למשפטים שניגשו לראשונה למבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין עברו את הבחינה שהיתה לפני כחודש – כך עולה מנתונים ראשוניים שפרסמה אמש (ג') הלשכה.

לצד זה, מסתבר שמתמחים שכבר נכשלו בעבר בבחינות הלשכה, הם בעלי סיכויים נמוכים יותר לעבור את הבחינה בפעם השנייה. יתרה מכך, מי שניגש לבחינה בפעם השלישית ויותר הוא בעל הסיכויים הכי נמוכים לעבור.

מהנתונים עולה שרק 25% מהנבחנים שניגשו בפעם השלישית או יותר עברו את מבחני הלשכה והציון הממוצע עמד על 55.4.

לעומת זאת, אחוז המעבר של אלו שניגשו לבחינה בפעם השנייה עמד על 62 והציון הממוצע היה 64.8. בקרב 88% שעברו את המבחן בפעם הראשונה עמד הציון הממוצע על 75.3.

בנוסף לכך, מהמידע שפורסם מתגלה ש- 98% מהסטודנטים שלמדו באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית עברו את הבחינה. עם זאת, באוניברסיטת ת"א הציון הממוצע של הנבחנים הוא 81.4, לעומת 79.9 באוניברסיטה העברית.

אחריהן ניתן למצוא את אוניברסיטת חיפה עם 97% מעבר וציון ממוצע העומד על 80. באוניברסיטת בר אילן עברו 96% מהניגשים והציון הממוצע שלהם עומד על 81.9 - הממוצע הגבוה ביותר בין מוסדות הלימוד.

בהמשך ניתן למצוא את המרכז הבינתחומי עם 92% עוברים והמכללה למינהל עם שיעור עוברים העומד על 90%.

(צ' - Shutterstock)
(צ' - Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי