האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נדחו שיבושי הלימודים באוניברסיטאות

נציגי הסגל הזוטר החליטו להשעות בשבועיים את העיצומים לטובת המשך המשא ומתן. המועצה להשכלה גבוהה תתווך בין הצדדים

מורן ראדה | 06-05-2008 17:16:00

הסגל הזוטר החליט להשעות בשבועיים את העיצומים באוניברסיטאות, במחאה על תנאי עסקתם, לטובת המשך המשא ומתן – כך הכריזו נציגיו בישיבה שהתקיימה היום (ד') בוועדת החינוך של הכנסת.

כמו כן, סוכם שהוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת), הפועלת במסגרת המועצה להשכלה גבוהה, תתווך בין הסגל הזוטר לבין האוניברסיטאות.

בתחילת השבוע הודיעו נציגי הסגל הזוטר כי ישבשו את הלימודים באוניברסיטאות מיום ראשון הבא, זאת לאחר שהתפוצצה פגישת המשא ומתן בין נציגיו לנציגי האוניברסיטאות.

מחאת הסגל הזוטר, שאחראי על חלק ניכר מהקורסים, התרגולים ובדיקת עבודות, היא על כך שהם משתכרים לפי שעה, מפוטרים אחרי שמונה חודשי עבודה ואינם נהנים מפנסיה או מתנאים סוציאליים או אקדמיים.

ח"כ זהבה גלאון (מרצ), שיזמה את הדיון, ציינה כי "אי אפשר למשוך את המו"מ. אחרי שביתת הסגל הבכיר מצויה ההשכלה הגבוהה בישראל במשבר עמוק.

"הסגל הזוטר והמורים מן החוץ הם עובדי הקבלן של המערכת האקדמית ומחובתה של הכנסת לומר כי אין היא יכולה לסבול את המשך המצב הזה", הוסיפה גלאון.

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ מיכאל מלכיאור (העבודה), אמר בישיבה כי נקבעו לצדדים שבועיים להגיע להסדר "ואני מקווה כי הרצון הטוב שהתגלה בישיבה יסייע לפתרון המשבר".

"עד לישיבה בכנסת חשנו הרגשת זלזול עמוקה מצד ראשי האוניברסיטאות", אומר יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר, שיאון קורן "מתווה ות"ת אומר כי איש איש יועסק על פי דרגתו, במשך 12 חודשי העסקה בשנה ויעביר מן העולם את צורת ההעסקה הפוגענית שהשתרשה באוניברסיטאות. אנו מקווים כי מתווה זה יתקבל".

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי