072-3300504

מי מפריע לנאום, איפה חוששים מזיופים ועוד בחדשות אקדמיה

בת"א סטודנטים מפריעים לנאום, בהתאחדות חוששים מזיופים ולראשונה בישראל - תואר בלימודי השואה. חדשות אקדמיה

הדר גילת | 06-05-2008 10:42:00

יו"ר הסוכנות היהודית, זאב ביילסקי, הגיע אמש (ב') לנאום באוניברסיטת ת"א במסגרת אירועי יום העצמאות בקמפוס, אולם סטודנטים מהמוסד הפריעו לו לשאת את דבריו - הם ניגנו בחצוצרה את ההמנון האמריקני והניפו שלטים כשביקש לדבר.

הסטודנטים מתא "סולידריות" בקמפוס מוחים על ההסכם שחתמה הסוכנות היהודית עם חברת "השתתפויות בנכסים", המחזיקה בבעלות למעונות מילמן בת"א. במסגרת ההסכם, במקום 250 סטודנטים מעוטי היכולת שמתגוררים במעונות כעת, ישתכנו במקום יהודים אמריקנים שישלמו כפליים בעבור המגורים.

המאבק על נעליו של שונשיין
המאבק על תפקיד יו"ר התאחדות הסטודנטים נכנס להילוך גבוה. כולם רוצים להחליף את איתי שונשיין ולהחזיק באחד הג'ובים היותר משפיעים בעולם האקדמי.

"מעריב" מדווח כי מבקרת ההתאחדות, עו"ד קרן ראובן כהן, הודיעה שמתלונות רבות שהגיעו אליה עולה חשד לזיופים בדיווחים לקראת הבחירות, ולכן היא דוחה את הבחירות בשבוע ימים.

את היו"ר החדש בוחרת אסיפה כללית המונה מאה חברים, הבאים לייצג באופן יחסי את מספר הסטודנטים בקמפוסים השונים, כך שלקמפוס הגדול ביותר יהיה גם את מספר החברים הרב ביותר באסיפה הכללית.

החשש שהתעורר הוא שגורמים בעלי עניין דיווחו על נתונים כוזבים לגבי מספר הסטודנטים בקמפוסים שונים, בכדי להביא למצב של ריבוי מנדטים עבור המועמד המועדף עליהם.

לכן, כאמור, החליטה ראובן כהן לדחות את הבחירות בשבוע, והמועמדים המובילים להחלפת שונשיין: בועז טופורובסקי, ששימש עד ספטמבר האחרון בתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ויניב בן-שושן, המכהן כיום בתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה, יאלצו לחכות ל- 18 במאי כדי לדעת מי יכהן בתפקיד הנכסף.

חשוב לציין כי המבקרת לא טענה או רמזה בשום אופן כי למועמדים עצמם יש קשר ישיר לזיופים.

תואר ראשון בלימודי שואה
זה אולי יישמע מפתיע, אבל עד היום לא ניתן היה לעשות בישראל תואר ראשון בלימודי השואה. אולם החל משנת הלימודים הקרובה תציע המכללה האקדמית גליל מערבי תוכנית מיוחדת בשיתוף בית לוחמי הגטאות.

התוכנית, שתילמד כחטיבת לימוד שנייה לצד חטיבת לימוד בתחום אקדמי נוסף, תעסוק בעולמם ובמעשיהם של הרוצחים, בהתמודדות הקורבנות ובהשפעות השואה על ישראל ועל העולם המערבי.

העבודה המעשית תתבצע בארכיון ובספרייה של בית לוחמי הגטאות, והבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה כמדריכים במוזיאוני שואה וכמדריכי משלחות לפולין.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד